Czy masaż tajski jest bolesny?

Masaż tajski wyróżnia się intensywnym działaniem na tle innych masaży, gdyż rezygnuje z biernej pozycji leżącej na rzecz zaangażowania całego ciała pacjenta do aktywnego uczestnictwa w terapii. Pacjenci zgodnie z poleceniami przyjmują pozycję siedzącą lub leżącą na brzuchu, plecach czy boku. Natomiast terapeuta rytmiczne uciska wybraną część ciała i jednocześnie rozciąga tkanki głębokie. Charakterystyczne dla tej metody masażu ugniatanie odbywa się nie tylko za pomocą dłoni, ale też nadgarstka, łokci, kolan i stóp. W konsekwencji wiele osób ma pewne obawy, by zapisać się na orientalny masaż tajski. Jednak wbrew powszechnym przekonaniom nie jest on bolesny.

Czy masaż tajski jest nieprzyjemny?

Pomimo, że masaż tajski nazywa się jogą dla leniwych, to należy on do głębokiego typu masażu, który polega na przyjmowaniu pozycji ćwiczeń jogi i uciskaniu punktów akupresurowych o odpowiednio dobranej sile nacisku. To pozwala skutecznie rozluźnić napięte mięśnie, wyciszyć i w pełni odprężyć ciało, a nie sprawić pacjentowi trudny do wytrzymania ból. Ewentualny dyskomfort może pojawić się w momencie, gdy ciało pacjenta jest mocno spięte i zestresowane podczas masażu. Niemniej jednak wtedy terapeuta zmniejsza intensywność swoich ruchów do predyspozycji i potrzeb pacjenta, dzięki czemu przynosi mu znaczną ulgę.

Oczywiście po każdej intensywniejszej sesji masażu mogą pojawić się bóle mięśniowe, które zwykle utrzymują się przez kilka godzin, po czym ustępują. To naturalny efekt naciągania tkanek o różnej wrażliwości na ugniatanie, zwiększonego przekrwienia obszaru zabiegowego i podrażnienia zakończeń nerwowych. Stąd też nie trzeba się o to martwić.

Co odczuwa się po masażu tajskim?

Jeśli chodzi o pozytywne efekty po przeprowadzeniu masażu tajskiego to jest ich cała masa, gdyż działają odtruwająco, zwiększają odporność oraz wzmacniają pracę układu mięśniowo-stawowego, krwionośnego, limfatycznego, trawiennego i hormonalnego. Podczas uciskania kolejno punktów w określonych miejscach udrażnia się przepływ energetyczny, który wpływa na równowagę i tym samym dobrostan organizmu.

Masaż tajski zakłada zatem związek ciała z umysłem, przez co terapeuta stymuluje obie te strefy. W wyniku czego uzyskujemy natychmiastową ulgę z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi, odczuwamy duży przypływ pozytywnej energii i odzyskujemy wewnętrzny spokój. Natomiast uzupełnienie masażu o ćwiczenia jogi pomagają utrzymać prawidłową ruchomość, dzięki przyjaznym dla stawów pozycjom.

Olejkowy masaż tajski jako delikatniejsza forma masażu

Zamiast klasycznego masażu tajskiego wykonywanego na sucho warto zdecydować się na inną odmianę orientalnej terapii przy użyciu olejku do aromaterapii. Olejek aromatyczny dostarcza maksimum przyjemności i komfortu psychicznego, a odpowiedni poślizg na skórze zapobiega zastosowaniu zbyt mocnej siły nacisku. 

W efekcie olejkowy masaż tajski posiada bardziej subtelny charakter o powolnych ruchach, dzięki czemu będzie odpowiadać osobom szukającym niezawodnej formy relaksu i rozluźnienia w połączeniu z działaniem leczniczym. Ponadto olejki aromatyczne nie tylko przepięknie pachną, ale też wykazują różne właściwości terapeutyczne wspomagające przynieść dużo lepsze rezultaty, w tym m.in. wygładzenia i regeneracji skóry.

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.