Masaż relaksacyjny. Relaksuje, uspokaja, uszczęśliwia

Masaż relaksacyjny. Relaksuje, uspokaja, uszczęśliwia

Tempo życia współczesnego człowieka jest ogromne. Cierpi na tym nie tylko psychika, ale również ciało: przewlekły stres i przepracowanie wpływa na osłabienie i napięcie organizmu. Sposobem na dbanie o swój dobrostan jest masaż relaksacyjny. Przeczytaj, jak może Ci pomóc masażysta i jakie korzyści odczujesz, uczestnicząc w cyklicznych spotkaniach w gabinecie terapeutycznym.   

Masaż relaksacyjny dla relaksu i uspokojenia
Idealnym sposobem na dbanie o swój dobrostan jest masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny – znaczenie dla zdrowia

Masaż relaksacyjny to remedium na dolegliwości związane ze stresem i przepracowaniem. Zabieg jest jednym z delikatniejszych masaży – jego celem jest uspokojenie i rozluźnienie całego ciała, a spokojna atmosfera jest tu bardzo pomocna.

Polecają go zarówno fizjoterapeuci, jak i psychologowie – to doskonałe wsparcie dla osób przemęczonych i cierpiących na zaburzenia nerwicowe. Warto jednak pamiętać, że masaż może być jedynie uzupełnieniem terapii dla osób, chorujących na depresję lub nerwicę.

Masaż relaksacyjny jest zabiegiem polecanym osobom w każdym wieku i niemal nie ma przeciwskazań. Ze względu na jego wyjątkową delikatność i odprężające działanie może przynieść korzyści bez względu na wiek i płeć.

Masaż relaksacyjny – wskazania

Masaże relaksacyjne – jak wskazuje ich nazwa – mają na celu głównie uspokojenie i rozluźnienie ciała. W relaksującej atmosferze łatwo jest się rozluźnić i zapomnieć o codziennych problemach. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na powrót do psychicznej równowagi.

Zapisz się na masaż relaksacyjny, jeśli zmagasz się z:

  • przewlekłymi dolegliwościami bólowymi pleców, kręgosłupa,
  • napięciem mięśni szkieletowych,
  • złym metabolizmem,
  • kiepskim samopoczuciem i uporczywym zmęczeniem,
  • problemami natury psychicznej, nerwowością,
  • bezsennością,
  • brakiem energii.

Jak wykonywany jest masaż relaksacyjny?

Technik masażu relaksacyjnego jest sporo. Zwykle są to techniki, które polegają na głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu ciała i oklepywaniu go. Udając się na tego typu masaż, możesz się spodziewać delikatnych i spokojnych ruchów. Doświadczony fizjoterapeuta wykonuje go w sposób płynny i powolny.

Typów masażu relaksacyjnego jest sporo, więc każdy może znaleźć rodzaj idealny dla siebie. Wyróżnia się masaże relaksacyjne z zastosowaniem gorących kamieni, aromaterapeutyczny, na bazie oleju czy czekolady, a także odchudzający lub antycellulitowy. Czas masażu relaksacyjnego to ok. 1 h.

A może masaż klasyczny?

Część osób zastanawia się, jaki masaż wybrać – relaksacyjny czy klasyczny. Różnice między nimi są subtelne, jednak dla stałych bywalców gabinetów fizjoterapii – wyczuwalne.

Masaż relaksacyjny skupia się zdecydowanie bardziej na obniżeniu poziomu napięcia u klienta, natomiast podczas masażu klasycznego spodziewajmy się intensywniejszych technik masowania.

Nasi masażyści w Szczecinie: 

  • Wojciech Horba Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
  • Natalia Rudnicka Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.