Diatermia Winback - szybszy powrót do zdrowia

Diatermia

Diatermia WINBACK jest to zabieg fizykalny z zakresu magnetoterapii, który wykorzystuje energię fal radiowych oraz promieniowanie elektromagnetyczne, wytwarzanych przez prąd zmienny o niespotykanej częstotliwości (300KHz – 1MHz). Często mylona jest z zabiegiem z działu ciepłolecznictwa, ponieważ jedynym odczuciem pacjenta podczas terapii jest intensywne, przyjemne ciepło.

Różnice pomiędzy WINBACK, a diatermią krótkofalową?

Na czym polega zabieg diatermii WINBACK?
Przykład zabiegu DIATERMIA WINBACK w naszym gabinecie fizjoterapii

Charakterystycznym aspektem dla diatermii krótkofalowej jest statyczna elektroda działająca punktowo oraz wysoka częstotliwość – 27,12MHz dochodząca nawet do 40MHz. Przy diatermii WINBACK stosuje się znacznie mniejszą intensywność – nieinwazyjną, przez co jest bezpieczna i naturalna dla organizmu człowieka. Jak sama nazwa wskazuje: WINBACK = zwycięski powrót (do zdrowia).

Współpracujemy ze sklepem FizjoBox oferującym wysokiej jakości produkty fizjoterapeutyczne. Zapraszamy do zapoznania się z niezbędnym kremem przewodzącym do diatermii, który znajdziesz tutaj.

Z jakimi problemami można walczyć diatermią WINBACK?

Energia wykorzystywana w diatermii może być miejscowa i powierzchowna, bądź ogólna i głęboka. Dlatego posiada dwa rodzaje elektrod, które można dopasować do rodzaju schorzenia. Najczęstsze dolegliwości poddawane zabiegowi to m. in. urazy układu mięśniowo – szkieletowego (naciągnięcia, naderwania, oraz zerwania mięśni i ścięgien, zapalenia błony maziowej, blizny), choroby pochodzenia reumatycznego (zwyrodnienia, zapalenia, sztywność stawów). 

Efekty terapeutyczne, czyli niemożliwe staje się możliwe

Diatermia jest świetnym uzupełnieniem planu rehabilitacji. Zabieg działa przeciwbólowo i rozluźniająco, dzięki czemu terapeuta ma możliwość szybszego rozpoczęcia intensywniejszej terapii, a pacjent korzysta na czasie poświęconym na rehabilitację. WINBACK gwarantuje 2x szybszą regenerację, a 3x w połączeniu z terapią manualną, dlatego w naszym gabinecie fizjoterapii oferujemy jedno i drugie w pakiecie.

Kiedy nie można skorzystać z terapii diatermią?

Występuje tylko kilka przypadków, w których zabieg jest przeciwwskazany. Jest to głównie: wszczepiony rozrusznik serca, choroba nowotworowa, ciąża, ciężkie choroby układu krwionośnego oraz gruźlica.

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.