Rehabilitacja i fizjoterapia dziecięca Szczecin

Rehabilitacja dzieci umożliwia najmłodszym zdrowy rozwój pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Wczesna rehabilitacja i indywidualnie dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne mogą pomóc na każdym etapie rozwoju dziecka i pozwolić na osiągnięcie maksymalnej sprawności.

Dzięki rehabilitacji dziecięcej możesz zadbać o zdrowy rozwój swojego dziecka z pomocą fizjoterapeuty. 

Rehabilitacja dzieci i niemowląt – pomoc we właściwym rozwoju

Rehabilitacja dziecięca jest dedykowana dzieciom na każdym etapie rozwoju. Zabiegi można stosować zarówno u noworodków, jak i u niemowląt czy dzieci w wieku przedszkolnym. 

Fizjoterapia u najmłodszych pacjentów musi być przeprowadzana z zachowaniem szczególnej ostrożności i przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę z doświadczeniem w przeprowadzaniu rehabilitacji dziecięcej.

Rehabilitacja dziecięca jest kierowana w szczególności dla najmłodszych pacjentów, którzy doświadczają następujących problemów rozwojowych:

 • opóźnienia rozwoju ruchowego,
 • zaburzenia ssania i połykania,
 • asymetrie, dziecięce wady postawy,
 • zaburzenia napięcia mięśniowego u dzieci,
 • dzieci urodzone przedwcześnie.

Terapie dziecięce – rehabilitacja

Rehabilitacja dzieci i niemowląt powinna być dla dziecka doświadczeniem przyjemnym, wspomagającym jego rozwój i aktywizującym. Każda z terapii jest dedykowana różnym problemom najmłodszych pacjentów.

Jedną z popularniejszych terapii jest metoda NDT Bobath, która aktywizuje dziecko dzięki indywidualnie dobranym ćwiczeniom i uczeniu go odpowiednich odruchów. Fizjoterapeuta pomaga małemu pacjentowi we właściwym wykonywaniu ruchów, dostosowując ćwiczenia do jego możliwości. Metoda jest lubiana przez fizjoterapeutów i rodziców dzięki swojej wysokiej skuteczności przy jednoczesnej niskiej inwazyjności i bezbolesności. Terapia jest polecana noworodkom, niemowlętom i małym dzieciom, które wykazują problemy związane z opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, asymetrią, problemami ortopedycznymi lub mózgowym porażeniem dziecięcym. 

Terapia wad postawy u dzieci pozwala na korygowanie nieprawidłowych nawyków i zahamowanie lub cofnięcie powstałych wad. Wady dotyczą kilku obszarów ruchu, więc dobrze jest aby rehabilitacja obejmowania całą sylwetkę pacjenta. Fizjoterapeuta bierze pod uwagę styl życia dziecka, obuwie które nosi, nawyki i sport który uprawia. Dzięki pełnemu wywiadowi może tak ułożyć plan ćwiczeń, aby rehabilitacja przyniosła szybkie i satysfakcjonujące efekty.

Terapia neurorozwojowa jest metodą rehabilitacji, polegającą na analizie aktywności dziecka. Można ją stosować od momentu urodzenia dziecka. Polega na wykształceniu u dziecka prawidłowych odruchów i doświadczeń sensomotorycznych i przystosowaniu go do normalnego życia. Ćwiczenia są elementem zabawy i zapewniają dziecku niezbędną dawkę ruchu.

Kiedy zaprowadzić dziecko do fizjoterapeuty?

Każdy rodzic ma nadzieję, że jego dziecko będzie całkowicie zdrowe. Warto jednak przyglądać się jego rozwojowi i zgłosić się do specjalisty przy odnotowaniu następujących objawów:

 • drżenie kończyn,
 • asymetryczne ułożenie ciała podczas odpoczynku,
 • nadmierne odginanie głowy do tyłu,
 • trudności z zasypianiem,
 • po ukończeniu kilku tygodni: niemowlę nadmiernie spokojne, bez kontaktu.

Dzięki szybkiej interwencji i wdrożeniu odpowiednio przygotowanych zabiegów można zapobiec pogłębiania się wad, które w przyszłości doprowadzają do trwałych i trudnych do leczenia zaburzeń.

Chcesz wiedzieć więcej o fizjoterapii dzieci i młodzieży w Szczecinie?

Nasi fizjoterapeuci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny fizjoterapii.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Fizjoterapia Szczecin

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak 
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Katarzyna Błaszczyk
  Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 • Damian Ulewski
  Magister fizjoterapii, absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, uczestnik wielu kursów.
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Magdalena Białas
  Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu.
 • Natalia Raj
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

Fizjoterapia Szczecin
Fizjo-Pomoc to fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.