Masaże relaksacyjne

Masaże relaksacyjne to świetny sposób na odreagowanie stresu. Bazujący na technikach masażu klasycznego zabieg potrafi rozładować napięcie całego ciała, zmniejszyć stres i uspokoić.

Celem profesjonalnego masażu relaksacyjnego jest pobudzenie mięśni, skóry i układu krążenia, a zarazem kojące oddziaływanie na układ nerwowy. 

Sprawdź również: profesjonalny masaż sportowy, masaż leczniczy oraz masaż relaksacyjny w Szczecinie.

Fenomen zabiegów relaksacyjnych opartych na masażu jest zauważany nie tylko przez rehabilitantów, ale też psychologów, którzy zalecają ten rodzaj terapii pacjentom, zmagającym się z nerwicą oraz depresją. Poznaj zalety masażu relaksacyjnego i sprawdź, na czym polegają jego odprężające właściwości.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny powoduje odprężenie wskutek technik, które działają na napięte mięśnie karku, szyi i pleców. To zabieg dosyć delikatny, spokojny, dobry dla osób ceniących łagodną formę dotyku.

Dobrze wykonany masaż uspokaja, działa odprężająco, niweluje przemęczenie i nadpobudliwość. Doskonale sprawdza się u osób, które nie potrafią pozbyć się stresu związanego z pracą i poszukują nieinwazyjnej pomocy. 

Jaki jest cel masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny likwiduje negatywne reakcje na stres, reguluje napięcie mięśni a nawet pomaga w walce z bezsennością. Podczas masażu relaksacyjnego dążymy do uzyskania pełnego odprężenia fizycznego jak i psychicznego.

Zalety masażu relaksacyjnego

Dobrze wykonany masaż zawsze przynosi korzyści zdrowotne i emocjonalne. W przypadku masażu relaksacyjnego te drugie są jednak wyjątkowe i zauważalne przez pacjentów. Dobrze wykonany zabieg relaksacyjny wycisza, dodaje energii i relaksuje. Efekt relaksu zapewnia połączenie łagodnych technik masażu i atmosfera: ciepłe olejki oraz relaksacyjna muzyka.

Korzyści z masażu relaksacyjnego są zauważalne zwłaszcza u klientów, którzy skorzystali z cyklu zabiegów. Masaż potrafi zminimalizować stany lękowe, odstresować, działa przeciwbólowo. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu technik charakterystycznych dla masażu klasycznego, terapia relaksacyjna doskonale wpływa na wygląd: usprawnia krążenie krwi i limfy, usuwa toksyny i ujędrnia skórę. Regularnie wykonywany zabieg pozwala na trwałe pozbycie się obrzęków.

Więcej o masażu relaksacyjnym w Szczecinie

Nasi masażyści i masażystki w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub masaż relaksacyjny.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Masaż relaksacyjny w Szczecinie

Masaż relaksacyjny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.