Rehabilitacja i fizjoterapia kobieca Szczecin

Rehabilitacja kobieca, czyli tzw. uroginekologiczna – przywraca komfort funkcjonowania pacjentkom, cierpiącym na problemy kobiece: dolegliwości wywołane ciążą i porodem, dysfunkcje seksualne lub nietrzymanie moczu.

Dowiedz się co może zaproponować fizjoterapeuta swoim pacjentkom i jak szybko możesz spodziewać się pierwszych rezultatów zabiegów. 

Fizjoterapia kobieca – zabiegi

Organizm kobiety jest narażony na wiele nieprzyjemnych dolegliwości, które pojawiają się wskutek nadwyrężenia mięśni i stawów i naturalnych zmian hormonalnych (zwłaszcza w przełomowych momentach życia: okresie pokwitania, ciąży i menopauzy).

Fizjoterapia kobieca jest niezbędnym elementem powrotu do zdrowia dla większości kobiet, które przygotowują się do ciąży lub są już po porodzie. Koncentruje się ona na leczeniu problemów intymnych, spędzających sen z powiek kobietom w każdym wieku.

W gabinecie fizjoterapeuty można zaradzić większości z problemów. Stosuje się m.in. masaż w ciąży, fizjoterapię kobiet w połogu, masaże blizn po cesarskim cięciu, treningi mięśni dna macicy czy terapię kresy białej (po rozejściu się mięśnia prostego brzucha).

Fizjoterapia kobieca – kiedy wybrać się do specjalisty?

Wizyta w gabinecie fizjoterapeuty jest niezbędna, jeśli zauważysz u siebie następujące objawy, których nie warto nigdy lekceważyć:

 • nietrzymanie moczu,
 • nadreaktywny pęcherz
 • ból kręgosłupa i stawów,
 • ból miednicy,
 • obniżenie narządów (np. macicy) po ciężkim porodzie oraz u kobiet po menopauzie,
 • ból podczas stosunku,
 • przerost i ból blizn po cesarskim cięciu i/lub nacięciu krocza,
 • rozejście mięśnia prostego brzucha po ciąży,
 • bolesne miesiączki.

Wykwalifikowany fizjoterapeuta może pomóc w powrocie do zdrowia i przywrócenie dobrego funkcjonowania kobietom w każdym wieku.

Rehabilitacja kobiet w ciąży

Rehabilitacja kobiet w ciąży jest dla wielu pacjentek jedynym sposobem na uporanie się z bólem i obrzękami, tak powszechnymi w tym stanie. Ciąża powoduje silny ból kręgosłupa, wywołany rozszerzeniem się ścian macicy i zmianę ustawienia kości krzyżowej.

U kobiet, które już wcześniej cierpiały z powodu lordozy następuje nasilenie objawów ze względu na przesuwający się środek ciężkości w ciele. Dodatkowo często występuje ból stawów krzyżowo – biodrowych, obrzęki limfatyczne oraz nietrzymanie moczu.

Odpowiednio dobrane przez fizjoterapeutę ćwiczenia mogą sprawić, że okres ciąży jest wiele mniej problematyczny.

Wraz z doświadczonym specjalistą można np.: wzmocnić mięśnie dna macicy, rozluźnić i rozciągnąć newralgiczne partie ciała i skorygować postawę. Warto pamiętać, że rehabilitacja w ciąży przygotowuje organizm na poród i połóg.

Chcesz wiedzieć więcej o fizjoterapii dla kobiet w Szczecinie?

Nasi fizjoterapeuci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny fizjoterapii kobiecej.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Fizjoterapia Szczecin

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak 
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Katarzyna Błaszczyk
  Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 • Damian Ulewski
  Magister fizjoterapii, absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, uczestnik wielu kursów.
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Magdalena Białas
  Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu.
 • Natalia Rudnicka
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

Fizjoterapia Szczecin
Fizjo-Pomoc to fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.