Na czym polegają problemy ze stawami skroniowo – żuchwowymi?

Problemy ze stawami skroniowo – żuchwowymi dotykają wielu osób po urazach mechanicznych oraz zabiegach chirurgicznych. Komplikacje są uciążliwe: ból szczęki w okolicy uszu podczas otwierania ust oraz jedzenia, ograniczenie ruchomości stawu oraz nieprzyjemne trzaski uprzykrzają życie. Rehabilitacja stawów skroniowo – żuchwowych jest skuteczną metodą leczenia tych dolegliwości. Sprawdź, jak wygląda terapia i jakich efektów możesz się spodziewać.

Przeczytaj więcej: porady odnośnie stawów skroniowo żuchwowych.

Dla kogo rehabilitacja stomatologiczna?

Staw skroniowo – żuchwowy jest jednym z najczęściej używanych stawów w naszym organizmie. Jest to ruchome połączenie pomiędzy żuchwą, a czaszką, a jego dysfunkcja powoduje złe położenie dolnej szczęki względem górnej. Tego typu wada odbija się na zdrowiu i komforcie pacjenta i znacznie upośledza codzienne funkcjonowanie.

Jak wygląda rehabilitacja stawów skroniowo – żuchwowych?

Wiele osób, cierpiących na uciążliwe bóle w okolicy szczęki stosuje farmakoterapię lub szuka pomocy w gabinecie chirurga lub stomatologa. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja jest równie skuteczna, działająca długofalowo i bezpieczna.

Terapia jest najczęściej wieloetapowa i wymaga współpracy pacjenta z fizjoterapeutą. Jest to proces, który polega na regularnych wizytach w gabinecie oraz samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń, zaleconych przez specjalistę. Po dokładnym wywiadzie i badaniu dobierane są techniki terapeutyczne, które przy regularnym stosowaniu przynoszą znaczną ulgę i ustąpienie dolegliwości.

Specjalista fizjoterapii może korzystać z technik mobilizacji stawu skroniowo – żuchwowego (jej zadaniem jest przywrócenie prawidłowej ruchomości stawów) oraz mobilizacji tkanek miękkich (pozwala na poprawę ukrwienia i funkcji mięśni). Podczas rehabilitacji stawów skroniowo – żuchwowych należy przestrzegać zaleceń specjalisty i stosować autoterapię w warunkach domowych.

Kto może skorzystać z rehabilitacji stawów skroniowo – żuchwowych?

Rehabilitacja zostanie zalecona pacjentom, którzy cierpią ze względu na następujące objawy:

Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja pozwoli na rozluźnienie mięśni, wyeliminowanie lub zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie stawów skroniowo – żuchwowych i poprawę ruchomości szczęki. Dodatkowo specjalista przedstawia pacjentowi zestaw ćwiczeń do wykonywania we własnym zakresie.

Chcesz wiedzieć więcej o rehabilitacji stawów skroniowo-żuchwowych w Szczecinie?

Nasi rehabilitanci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny rehabilitacji stomatologicznej.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Nasi specjaliści od rehabilitacji stawu skroniowo żuchwowego:

  • Damian Stucki Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
  • Rafał Antczak Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
  • Natalia Raj Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
  • Marek Skawiński Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Porady staw skroniowo żuchwowy

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.