Dyskomfort podczas jedzenia i mówienia, trzaski i strzelanie stawów oraz ból to nieprzyjemne skutki, jakie niesie za sobą dysfunkcja stawów skroniowo – żuchwowych. 

Z pomocą przychodzi rehabilitacja stomatologiczna. Cykl zabiegów w gabinecie fizjoterapeuty oraz autoterapia w domu przynosi pacjentom znaczną ulgę. Sprawdź, na czym polega zabieg i kto może z niego skorzystać.

Dla kogo rehabilitacja stomatologiczna?

Staw skroniowo – żuchwowy jest jednym z najczęściej używanych stawów w naszym organizmie. Jest to ruchome połączenie pomiędzy żuchwą a czaszką, a jego dysfunkcja powoduje złe położenie dolnej szczęki względem górnej. Tego typu wada odbija się na zdrowiu i komforcie pacjenta i znacznie upośledza codzienne funkcjonowanie.

Rehabilitacja stomatologiczna jest doskonałym wyjściem dla pacjentów z następującymi dolegliwościami:

 • szumy uszne, piski w uszach, zgrzytanie zębami i ich zaciskanie, bruksizm, trzaski, strzelanie podczas otwierania ust, przewlekłe uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, bóle głowy, migrena, ból karku, przygotowanie pacjenta do założenia aparatu ortodontycznego.

Na czym polega rehabilitacja stomatologiczna?

Przed podjęciem decyzji o konieczności przeprowadzenia rehabilitacji stomatologicznej, fizjoterapeuta przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Następnie specjalista bada ruchomość stawów i poprawność zgryzu, a w razie konieczności kieruje pacjenta na specjalistyczne badania.

 Rehabilitacja stomatologiczna wymaga cyklu wizyt w gabinecie fizjoterapeuty oraz samodzielnych ćwiczeń w domu.

W czym pomaga autoterapia?

Autoterapia wspomaga rehabilitację stomatologiczną. Dzięki regularnie wykonywanym ćwiczeniom, zaleconym przez specjalistę możesz poprawić ruchomość stawów, znacznie przyspieszając swój powrót do zdrowia. Podczas wizyty fizjoterapeuta poinstruuje Cię, które nawyki pogarszają stan Twojego zdrowia.

Chcesz wiedzieć więcej o rehabilitacji stomatologicznej w Szczecinie?

Nasi rehabilitanci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny rehabilitacji stawów skroniowo-żuchwowych.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Nasi specjaliści od rehabilitacji stomatologicznej:

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Natalia Rudnicka
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.