Terapie czaszkowo-krzyżowe
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest terapią delikatną i nieinwazyjną.
Jaki jest cel terapii czaszkowo krzyżowej?
Celem terapii jest równoważenie układu czaszkowo-krzyżowego, który utworzony jest przez system membranowy opony twardej mózgu i rdzenia kręgowego oraz wszystkich przymocowanych do niej struktur kostnych i powięziowych. Poszczególne części tego układu są bezpośrednio związane z ruchem, pulsacją i przepływem płynu mózgowo-rdzeniowego.
Jakie są przyczyny stosowania terapii czaszkowo-krzyżowej?
Do zakłóceń w obrębie układu czaszkowo-krzyżowego dochodzi na skutek zaistniałych urazów, stresów, traumatycznych przeżyć, co powoduje blokady mające bezpośredni wpływ na napięcia w obrębie mięśni, które w efekcie doprowadzają do konkretnych dolegliwości.
Jak przebiega terapia czaszkowo-krzyżowa?
Terapeuta w trakcie terapii delikatnie dotyka, uciska i manipuluje m.in. w obrębie kości krzyżowej, miednicy, przepony, otworze górnym klatki piersiowej i kościach czaszki w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych.
Jest to terapia powięzi. Praca systemu czaszkowo-krzyżowego ma wpływ m.in. na układ nerwowy, kostny, mięśniowy, krążenia, limfatyczny, endokrynny, oddechowy. Mogą z niej korzystać wszyscy bez względu na wiek.
Dla kogo terapia czaszkowo-krzyżowa?
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest stosowana m.in. w następujących przypadkach:- autyzm, kłopoty z koncentracją, chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, nadpobudliwość u dzieci i dorosłych, stres, bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, szumy w uszach, nawracające zapalenie uszu, zapalenie zatok, bóle i napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym, wady wymowy, zgrzytanie zębami i wady zgryzu, bóle kręgosłupa i pleców, skoliozy, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle kręgosłupa i stawów, rwa kulszowa, napięcia mięśniowo-powięziowe, wszystkie urazy powypadkowe, urazy okołoporodowe i wiele innych.
- ostre stany wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej, tętniak mózgu, świeże urazy i krwotoki, nowotwory, aktywne fazy schorzeń psychicznych.
Chcesz wiedzieć więcej o terapii czaszkowo krzyżowej w Szczecinie?
Nasi rehabilitanci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny terapii czaszkowo-krzyżowej. Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.Fizjoterapia – najnowsze artykuły i porady
- Fizjoterapia dla kobiet – wsparcie na każdym etapie życia
- Kiedy ignorowanie bólu jest błędem – znaczenie wczesnej fizjoterapii
- Lifting twarzy bez skalpela – poznaj działanie masażu Kobido
- Jak rehabilitacja dziecięca wspiera rozwój maluchów?
- Rehabilitacja kobieca – czyli troska o mięśnie dna miednicy
- Jak rehabilitacja geriatryczna wpływa na seniorów?
- Masaż relaksacyjny czy limfatyczny – który wybrać?
- Fizjoterapia zachowawcza, pooperacyjna i pourazowa – porównanie podejść
Nasi specjaliści od terapii czaszkowo-krzyżowej:
- Damian Stucki
Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie. - Rafał Antczak
Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem. - Katarzyna Błaszczyk
Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi:
- Osteopata,
- Terapia neurotaktylna,
- Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp u dzieci,
- NDT Bobath,
- Terapia manualna,
- Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych,
- Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży,
- Analiza składu masy ciała,
- Komputerowe badanie stóp,
- Kinesiotaping,
- Masaż sportowy,
- Masaż relaksacyjny,
- Diatermia,
- Suche igłowanie,
- Klawiterapia.