Jaki jest cel terapii czaszkowo krzyżowej?

Celem terapii jest równoważenie układu czaszkowo-krzyżowego, który utworzony jest przez system membranowy opony twardej mózgu i rdzenia kręgowego oraz wszystkich przymocowanych do niej struktur kostnych i powięziowych. Poszczególne części tego układu są bezpośrednio związane z ruchem, pulsacją i przepływem płynu mózgowo-rdzeniowego. 

Jakie są przyczyny stosowania terapii czaszkowo-krzyżowej?

Do zakłóceń w obrębie układu czaszkowo-krzyżowego dochodzi na skutek zaistniałych urazów, stresów, traumatycznych przeżyć, co powoduje blokady mające bezpośredni wpływ na napięcia w obrębie mięśni, które w efekcie doprowadzają do konkretnych dolegliwości.

Jak przebiega terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapeuta w trakcie terapii delikatnie dotyka, uciska i manipuluje m.in. w obrębie kości krzyżowej, miednicy, przepony, otworze górnym klatki piersiowej i kościach czaszki w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych.

Jest to terapia powięzi. Praca systemu czaszkowo-krzyżowego ma wpływ m.in. na układ nerwowy, kostny, mięśniowy, krążenia, limfatyczny, endokrynny, oddechowy. Mogą z niej korzystać wszyscy bez względu na wiek.

Dla kogo terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest stosowana m.in. w następujących przypadkach:
  • autyzm, kłopoty z koncentracją, chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, nadpobudliwość u dzieci i dorosłych, stres, bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, szumy w uszach, nawracające zapalenie uszu, zapalenie zatok, bóle i napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym, wady wymowy, zgrzytanie zębami i wady zgryzu, bóle kręgosłupa i pleców, skoliozy, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle kręgosłupa i stawów, rwa kulszowa, napięcia mięśniowo-powięziowe, wszystkie urazy powypadkowe, urazy okołoporodowe i wiele innych.
Przeciwwskazania do terapii czaszkowo-krzyżowej to:
  • ostre stany wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej, tętniak mózgu, świeże urazy i krwotoki, nowotwory, aktywne fazy schorzeń psychicznych.

Chcesz wiedzieć więcej o terapii czaszkowo krzyżowej w Szczecinie?

Nasi rehabilitanci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny terapii czaszkowo-krzyżowej. Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Nasi specjaliści od terapii czaszkowo-krzyżowej:

  • Damian Stucki
    Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
  • Rafał Antczak
    Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.