Diatermia Szczecin

Terapia Tecar, czyli diatermia celowana, to rodzaj bardzo skutecznej fizykoterapii, która stymuluje powstawanie energii wewnątrz tkanek, aktywując naturalne procesy przeciwzapalne i procesy gojenia.

Jaki jest cel diatermii?

Diatermia skutkuje lepszym unaczynienie i powoduje rozszerzenie naczyń, co hamuje postęp choroby oraz przyspiesza proces leczenia. Terapia Tecar stosowana jest w terapii chorób kości, urazów wiązadeł i mięśni w połączeniu z terapią manualną jest niezwykle skuteczna.

Diatermia WINBACK jest to zabieg fizykalny z zakresu magnetoterapii, który wykorzystuje energię fal radiowych oraz promieniowanie elektromagnetyczne, wytwarzanych przez prąd zmienny o niespotykanej częstotliwości (300KHz – 1MHz). Często mylona jest z zabiegiem z działu ciepłolecznictwa, ponieważ jedynym odczuciem pacjenta podczas terapii jest intensywne, przyjemne ciepło.

Wykorzystanie energii fal radiowych i promieniowania elektromagnetycznego w celach leczniczych

Kiedy stosować diatermie?

Energia wykorzystywana w diatermii może być miejscowa i powierzchowna, bądź ogólna i głęboka. Dlatego posiada dwa rodzaje elektrod, które można dopasować do rodzaju schorzenia.

Najczęstsze dolegliwości poddawane zabiegowi to m. in. urazy układu mięśniowo – szkieletowego (naciągnięcia, naderwania, oraz zerwania mięśni i ścięgien, zapalenia błony maziowej, blizny), choroby pochodzenia reumatycznego (zwyrodnienia, zapalenia, sztywność stawów).

Diatermia jest świetnym uzupełnieniem planu rehabilitacji. Zabieg działa przeciwbólowo i rozluźniająco, dzięki czemu terapeuta ma możliwość szybszego rozpoczęcia intensywniejszej terapii, a pacjent korzysta na czasie poświęconym na rehabilitację.

WINBACK gwarantuje 2x szybszą regenerację, a 3x w połączeniu z terapią manualną, dlatego w naszym gabinecie oferujemy jedno i drugie w pakiecie.

Diatermia to zabieg wykorzystujący pole elektromagnetyczne

Jak wygląda diatermia (video)?

Chcesz wiedzieć więcej o diatermii w Szczecinie?

Nasi specjaliści w Szczecinie są do dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na zabieg z diatermii. Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt. Profesjonalna diatermia w Szczecinie

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.