Masaże sportowe

Zabieg masażu sportowego to dobry pomysł dla każdej aktywnej osoby. Sprawdź, jakie korzyści możesz czerpać z zabiegu i które techniki są szczególnie skuteczne.

Zalecany przede wszystkim klientom aktywnym fizycznie. 

Sprawdź również: profesjonalny masaż relaksacyjny, masaż limfatyczny lub masaż leczniczy w Szczecinie.

Sport to zdrowie, ale uprawiany co dzień może nadwyrężyć nasze zdrowie. Wiedzą o tym zawodowi sportowcy, ceniący regularne masaże sportowe utrzymujące ich ciało w dobrym zdrowiu.

Na czym polega masaż sportowy?

Masaż sportowy jest dosyć intensywnym rodzajem masażu, wspomagającym organizm sportowca i przywracającym lub utrzymującym jego sprawność. To niezwykle popularna forma rehabilitacji wśród zawodowych sportowców, zwłaszcza uprawiających dyscypliny mocno obciążające stawy. 

Wiele osób traktuje zabieg jako pomoc w powrocie do formy po przerwie w treningach: dobrze wykonany przygotowuje organizm do podjęcia wysiłku, zmniejszając ryzyko kontuzji. Wykorzystując techniki, znane w masażu klasycznym, masaż sportowy może pozwolić zlikwidować napięcie mięśniowe i przywrócić dobre samopoczucie.

Masaż sportowy jest równie popularny wśród osób, amatorsko uprawiających sport. Skorzystają z niego np. kolarze – amatorzy przed sezonem wiosenno – letnim.

Jaki jest cel masażu sportowego?

Masaż sportowy ma na celu utrzymanie elastyczności mięśni, przeciwdziałanie kontuzjom, niwelowanie objawów przetrenowania.

Ponadto usprawnia proces dopływu produktów odżywczych do mięśni oraz zapobiega powstawaniu zakwasów po intensywnych treningach.

Jak wykonuje się masaż sportowy?

Masaż sportowy może mieć kilka funkcji. W zależności od potrzeb pacjenta fizjoterapeuta może zaproponować następujące rodzaje masażu:

  • masaż kondycyjny,
  • masaż startowy,
  • masaż treningowy,
  • masaż regeneracyjny,
  • masaż powysiłkowy.

Zabieg dobierany jest przez specjalistę w zależności od potrzeb. Przed wysiłkiem koncentruje się na rozgrzaniu mięśni i przygotowaniu ich do wytężonej pracy, po treningu ważna jest regeneracja, natomiast w przypadku kontuzji zabieg pełni funkcję leczniczą. 

Korzyści z masażu sportowego

Zabieg zapobiega przeciążeniom, które nierzadko spotykają sportowców. To doskonały sposób na zmniejszenie napięć mięśniowych, zmniejszenie zakwasów potreningowych, zapobieganie urazom. Szczególnie ważne jest stosowanie masażu sportowego przed zawodami lub intensywnym treningiem: zwiększa on elastyczność ścięgien, zabezpieczając zawodnika przed kontuzjami.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu sportowym w Szczecinie?

Nasze masażystki i masażyści w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub masaż sportowy.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Masaż sportowy Szczecin

Masaż sportowy Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.