Jaki jest cel NDT Bobath?

NDT Bobath (vojta) w łagodny sposób wspomaga rozwój dziecka, aby mogło w pełni wykorzystać swoje możliwości na tyle, na ile pozwala istniejący stan Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN).

Na czym polega terapia NDT Bobath (video)?

Jak wygląda terapia NDT Bobath?

Podczas terapii fizjoterapeuta w odpowiedni sposób wpływa na normalizację napięcia mięśniowego, jak również hamowanie występujących nieprawidłowych reakcji odruchowych.

Terapeuta stosując odpowiednie techniki podczas indywidualnej pracy z pacjentem, wyzwala ruchy w formie jak najbardziej zbliżonej do prawidłowych.

Stymulowane jest również wykorzystywanie i utrwalanie zdobytych przez dziecko umiejętności ruchowych w codziennych czynnościach. Terapia przebiega we współpracy z rodzicami, którzy odpowiednio pokierowani, kontynuują terapię w domu. 

Chcesz wiedzieć więcej o NDT Bobath?

Nasi rehabilitanci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub terapie z dziedziny NDT Bobath.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Porady NDT Bobath

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.