Masaże lecznicze

Masaż leczniczy łączy kilka technik fizjoterapeutycznych, przynosząc pacjentowi znaczące korzyści zdrowotne.

Profesjonalnie wykonany masaż pozytywnie oddziałuje na skórę, stawy, mięśnie i więzadła, reguluje działanie układu krążenia, układu nerwowego i hormonalnego. Sprawdź, jak wykonuje się masaż leczniczy i komu przyniesie on największe korzyści.

Sprawdź również: profesjonalny masaż sportowy, masaż limfatyczny oraz masaż relaksacyjny w Szczecinie

Czym jest masaż leczniczy?

Zwolennicy tradycyjnych metod leczniczych negują terapeutyczne właściwości masażu, uważając go za zabieg relaksacyjny i nie mający większego wpływu na zdrowie organizmu. Rehabilitanci są jednak zdania, że masaż może bardzo pomóc w leczeniu dolegliwości zdrowotnych. Cykl spotkań z masażystą daje konkretne korzyści, warto więc uzupełnić klasyczne leczenie masażem leczniczym

Masaż leczniczy wspomaga leczenie różnych dolegliwości zdrowotnych. Tego typu rehabilitacja wspiera tradycyjne formy leczenia i przyspiesza powrót pacjenta do pełnej sprawności. Masaż leczniczy ma szereg zastosowań, więc technika masażu jest dobierana w zależności od potrzeb konkretnego pacjenta. 

Co leczy masaż leczniczy?

Zabiegi masażu leczniczego pozytywnie wpływają na dobrostan całego ciała. Jego właściwości są doskonale widoczne w dolegliwościach bólowych: dobrze wykonany potrafi zdziałać więcej niż tabletka przeciwbólowa. Masaż leczniczy jest wykorzystywany podczas leczenia następujących przypadłości:

Jak przeprowadza się masaż leczniczy?

Masaże lecznicze są przeznaczone do specyficznej grupy pacjentów – osoby te mają problemy zdrowotne, które masaż ma zniwelować. Przed wykonaniem zabiegu masażysta przeprowadza wywiad z pacjentem – ważne jest, aby powiedzieć specjaliście o wszystkich zdrowotnych problemach, z jakimi się borykamy. Masaż leczniczy jest przeprowadzany z wykorzystaniem następujących technik:
  • technika głaskania,
  •  ugniatanie,
  • wyciskanie,
  • oklepywanie,
  • wibracje,
  • wałkowanie.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Lecznicze i medyczne masaże w Szczecinie

Masaż leczniczy Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.