Osteopatia

Metoda rehabilitacji oraz fizjoterapii opierająca się na szczegółowym badaniu pacjenta, diagnozie, a następnie leczeniu manualnym. Postępowanie dotyczy pracy ze wszystkimi stawami, strukturami torebkowymi, więzadłami i mięśniami.
Stosujemy bardzo efektywne, bezpieczne metody oraz techniki mobilizacji stawów obwodowych i stawów kręgosłupa.
Osteopatia jest powiązana z fizjoterapią oraz rehabilitacją jako system terapeutyczny oparty na manualnych technikach leczenia. Specjalista, specjalizujący się w tej metodzie leczenia diagnozuje i leczy rękoma. Sprawdź, na czym polega leczenie osteopatyczne i kto powinien się na nie zdecydować.

Jak wygląda terapia w gabinecie osteopaty?

Terapia z wykorzystaniem wiedzy z zakresu osteopatii składa się z dwóch części: diagnozy oraz wybranych przez specjalistę technik manualnych, mających na celu przyniesienie ulgi pacjentowi. Osteopatia wykorzystuje badanie fizykalne, neurologiczne i badanie ruchomości. 

Adepci tej dziedziny uznają zależność między ciałem, a umysłem i traktują organizm człowieka całościowo. Oznacza to, że zdrowie ciała ściśle wiąże się ze zdrowiem psychicznym danej osoby, a wewnętrzna motywacja jest niezwykle ważna w drodze do zdrowia.

Jak przebiega wizyta u osteopaty (video)?

Wstępna diagnostyka pozwala na wykrycie dysfunkcji tj. zaburzenia ruchomości tkanek, nieprawidłowości systemu mięśniowego i nerwowego. Po wstępnym rozpoznaniu, z jakimi problemami boryka się pacjent osteopata wykorzystuje wybrane techniki terapeutyczne, które mają na celu poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Dowiedz się więcej: Osteopatia dla dzieci i kobiet (miesiączkowanie i PMS).

Jakie dolegliwości leczy osteopata?

Osteopata powinien mieć szeroką wiedzę z zakresu medycyny ogólnej – dzięki temu może całościowo spojrzeć na stan zdrowia pacjenta. Ratunku u specjalisty osteopatii szukają osoby, które mają problem z następującymi schorzeniami: 

  • wady postawydyskopatia, urazy stawów, zastoje limfatyczne, stany lękowe i depresyjne, migreny, bóle brzucha, bolesne miesiączkowanie, bóle niewiadomego pochodzenia.

Osteopatia pomoże Ci w uwolnieniu się również od bólu na tle nerwowym lub bólu niewiadomego pochodzenia – stosowane w tej dziedzinie techniki manualne nie leczą jedynie konkretnych miejsc, lecz rozluźniają i leczą całe ciało. Dzięki technikom manualnym stosowanym w osteopatii pacjenci, cierpiący nie ciężkie do zdiagnozowania bóle odczuwają wyraźną ulgę.

Metody, jakie stosuje się w osteopatii to przede wszystkim techniki bezpośrednie (intensywne chwyty), pośrednie (metody wpływające na stan napięcia mięśni i ścięgien), odruchowe i profilaktyczne.

Chcesz wiedzieć więcej o Osteopatii w Szczecinie?

Nasi osteopaci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny osteopatii.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Nasi specjaliści od osteopatii:

  • Damian Stucki
    Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
  • Rafał Antczak
    Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Fizjoterapia Szczecin
Fizjo-Pomoc to fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim codziennym zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.