Komputerowe badanie stóp w Szczecinie

Wykonywane jest za pomocą profesjonalnego sprzętu komputerowego i wsparte technikami tradycyjnymi oraz oceną fizjoterapeutyczną. Na macie diagnostycznej badamy obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) oraz podczas chodu (badanie dynamiczne).
 
W sytuacji, gdy badanie wskaże, że stopy pacjenta posiadają deformacje lub nierównomierne obciążenie ciała, fizjoterapeuta zaproponuje indywidualny plan ćwiczeń, a także może zalecić wykonanie wkładek ortopedycznych.
 

Warto zauważyć, że komputerowe badanie to nie tylko badanie stóp. ale ocena CAŁEJ POSTURY pacjenta w celu znalezienia przyczyn bólu lub dysfunkcji.

Badanie komputerowe stóp również wykonujemy profilaktycznie, śledząc efekty rehabilitacji po przebytym urazie oraz likwidując na bieżąco różnego rodzaju kompensacje.

Komputerowe badanie stóp w Szczecin
Komputerowe badanie stóp w Szczecinie
Komputerowe badanie stóp w Szczecinie
Profesjonalne badanie stóp w Szczecinie

Przykład jak przebiega komputerowe badanie stóp (video)

W jakim celu wykonuje się komputerowe badanie stóp?

Komputerowe badanie stóp możesz wykonać w naszych gabinetach w Szczecinie – badanie to daje pacjentowi szereg korzyści. Wczesne wykrycie nieprawidłowości w układzie stóp pozwoli dobrać precyzyjniejszą metodę leczenia i profilaktyki wad stóp i wad postawy.

Jest to również doskonała metoda na analizę stanu kończyn po przebytym urazie – dzięki zabiegowi komputerowego badania stóp możemy na bieżąco śledzić proces leczenia i zapobiegać ewentualnym powikłaniom. Nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała może być sygnałem o rozwijającej się wadzie postawy, której można zapobiec poprzez zaplanowanie indywidualnego planu zabiegów fizjoterapeutycznych

Badanie pozwala również na ocenę postury pacjenta i odnalezienie źródła innych niedogodności bólowych. Z jego zalet powinni profilaktycznie korzystać pacjenci, którzy wykonują pracę stojącą, reumatycy, diabetycy oraz osoby starsze, narażone na deformacje.

Jak wygląda komputerowe badanie stóp?

Komputerowe badanie stóp jest wykonywane podobaroskopem. Urządzenie bada nacisk na podeszwę stopy podczas stania lub chodu. Opiera się ono na odbiciu lustrzanym obrazu stopy na podświetlonej płycie.

Badanie stóp pozwala na dokładne oszacowanie układu stopy, umożliwia zbadanie obciążenia kośćca podczas chodzenia i ocenę ustawienia stanu skokowego. Wyniki badania stóp bardzo ułatwiają postawienie diagnozy i dalsze leczenie.

Dla kogo komputerowe badanie stóp?

Badanie jest dla Ciebie, jeśli borykasz się z poniższymi dolegliwościami:

Chcesz wiedzieć więcej o komputerowym badaniu stóp w Szczecinie?

Nasi fizjoterapeuci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub wizytę komputerowego badania stóp. Przeczytaj więcej: Płaskostopie podłużne i poprzeczne w Szczecinie.

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.