Klawiterapia
Terapia rehabilitacji i terapia odruchowa, polegająca na wzbudzaniu utraconego przewodnictwa nerwowego poprzez ucisk „chorego” miejsca specjalistycznym narzędziem zwanym „klawikiem”.
Przyrząd ten pomimo pewnej ostrości nie narusza ciągłości naskórka pacjenta. Zaostrzenie „klawika” spełnia funkcję stymulującą impuls nerwowy, który dociera do kluczowych struktur układu nerwowego i powoduje pobudzenie naturalnych procesów samoregulacji oraz „samonaprawy”.
- Czym jest klawiterapia?
- Przykład zabiegu klawiterapii (video)
- Co leczy klawiterapia?
- Jak wygląda zabieg klawitoterapii?
- Czy klawiterapia jest bezpieczna?
- Zalety klawiterapii
- Chcesz wiedzieć więcej o klawitoterapii w Szczecinie?
Klawiterapia to nieinwazyjny zabieg, który uwolni Cię od bólu głowy i kręgosłupa, odpręży i zrelaksuje.
Nasi fizjoterapeuci polecają tę metodę osobom, które cenią sprawdzone, tradycyjne zabiegi medycyny alternatywnej i chcą w naturalny sposób wspomóc organizm w autoregeneracji.
Rejestracja telefoniczna
Adres e-mail
Adres placówki
71-125 Szczecin
Męczą Cię dolegliwości bólowe i napięcia mięśniowe? Poszukujesz nowatorskej metody, pomocnej w redukcji stresu? Pomoże Ci klawiterapia – naturalna, bezpieczna terapia odruchowa.
Zwolennicy tej metody zachwalają pozytywny wpływ klawiterapii na samopoczucie i ogólny stan organizmu. Cenią ją również miłośnicy holistycznego podejścia do dbania o zdrowie organizmu.
Czym jest klawiterapia?
Klawiterapia opiera się na podobnej idei, co znana na całym świecie akupunktura. To technika leczenia odruchowego, zaliczanego do metod medycyny alternatywnej.
Specjalistyczne narzędzie, z którego korzysta fizjoterapeuta podczas zabiegu stymuluje określone punkty w ciele pacjenta, wpływając na poprawę stanu narządu wewnętrznych i ogólną poprawę samopoczucia. Amatorzy klawiterapii korzystają z jej zalet podczas cyklicznych zabiegów prewencyjnych.
Pobudzenie przewodnictwa nerwowego poprzez wykorzystanie “klawika”, czyli zaostrzonego narzędzia służącego do stymulacji, pomaga w odstresowaniu i usunięciu wszelkiego rodzaju napięć. Impuls nerwowy, który można nim wywołać stymuluje i usprawnia pracę narządów wewnętrznych.
Co leczy klawiterapia?
Pomysłodawcą klawiterapii jest dr Ferdynand Barbasiewicz. Odkrył on, że na ciele znajduje się 1100 punktów, odpowiadających za różnorodne bóle i dolegliwości. Umiejętna stymulacja tych punktów daje świetne rezultaty.
Stymulacja układu nerwowego pozwala na leczenie bólu kręgosłupa i bólu głowy, rozluźnienie spiętych mięśni i odstresowanie.
Impulsy nerwowe, pobudzane przez fizjoterapeutę zaostrzonym “klawikiem” dają organizmowi impuls do regeneracji i samoleczenia. Zabieg doskonale relaksuje, więc może być stosowany jako terapia antystresowa i odprężenie po ciężkim dniu.
Naturalność zabiegu pozwala na skorzystanie z jego atutów każdemu niemal pacjentowi. Klawiterapia może być wykorzystywana jako zabieg wspierający podczas leczenia dolegliwości medycyną konwencjonalną lub jako samodzielna procedura lecznicza.
Jak wygląda zabieg klawitoterapii?
Fizjoterapeuta rozpocznie Twój zabieg od wywiadu na temat Twojego zdrowia.
Klawiterapia jest wykonywana za pomocą zaostrzonego narzędzia, którym specjalista stymuluje określone punkty na ciele.
Ucisk “klawika” trwa od kilku do kilkunastu sekund i jest powtarzany do czasu, aż ustąpią dolegliwości bólowe. Pierwsze sesje lecznicze powinny być powtarzane dość regularnie – ich częstotliwość ustalisz ze swoim fizjoterapeutą.
Czy klawiterapia jest bezpieczna?
Klawiterapia jest bezpieczna dla każdego pacjenta, niezależnie od jego wieku i stanu zdrowia.
Fizjoterapeuta wykonujący zabieg klawiterapii w naszym gabinecie dysponuje sterylnymi, specjalistycznymi narzędziami.
Klawik, który jest stosowany podczas zabiegu jest narzędziem ostrym, ale nie narusza ciągłości skóry. U osób wrażliwych lub podczas leczenia dużych napięć mięśniowych podczas zabiegu może pojawić się lekki dyskomfort, jednak ustępuje on od razu po zakończeniu procedury leczniczej.
Zalety klawiterapii
- Leczenie bólu kręgosłupa i głowy,
- Odstresowanie,
- Sprawdzony i nieinwazyjny zabieg,
- Natychmiastowe odprężenie.
Chcesz wiedzieć więcej o klawitoterapii w Szczecinie?
Nasi fizjoterapeuci w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny klawiterapii.
Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów.
Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.
Nasi specjaliści od klawiterapii:
- Damian Stucki
Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
- Rafał Antczak
Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem. - Marek Skawiński
Absolwent PUM. Umiejętności które zdobył na przestrzeni lat studiów i pracy w zawodzie zawsze stara się przełożyć na płaszczyznę terapii. - Wojciech Horba
Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii – absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. - Natalia Raj
Magister fizjoterapii, absolwentka PUM w Szczecinie. Terapie przy użyciu Diatermii, masaże głębokie tkanek miękkich, sportowe i relaksacyjne.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi:
- Osteopatia,
- Terapia neurotaktylna,
- Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp u dzieci,
- NDT Bobath,
- Terapia czaszkowo-krzyżowa,
- Terapia manualna,
- Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych,
- Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży,
- Analiza składu masy ciała,
- Komputerowe badanie stóp,
- Kinesiotaping,
- Masaż sportowy,
- Masaż relaksacyjny,
- Diatermia,
- Suche igłowanie.