Zabiegi chiropraktyki

Chiropraktyka jest popularnym rodzajem terapii manualnej, skupiającej się na leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa, przywracaniu sprawności ruchowej i zapobieganiu nawrotom problemów ruchowych.
Stosowanie chiropraktyki ma głównie walory przeciwbólowe – utożsamiana się z tzw. kręgarstwem, czyli metodzie manipulacji w obrębie kręgosłupa. 
 
Sprawdź, na czym polega leczenie przy użyciu chiropraktyki i komu jest przeznaczona ta metoda leczenia.

Na czym polega chiropraktyka?

Podczas zabiegu chiropraktyki terapeuta manipuluje (np. odpowiednimi chwytami) okolice w obrębie kręgosłupa i lokalizuje miejsca z dolegliwościami i zmianami spowodowane chorobą. 

Przy zastosowaniu różnych pozycji ułożenia ciała w trakcie terapii umożliwia się zbadanie i ocenę kręgosłupa wraz z jego okolicami – analizowane są stan narządów ruchu oraz odruchy ciała i napięcie mięśni.  Czasem niezbędne do rozpoczęcia terapii może być uprzednio wykonane zdjęcie RTG.

Podczas chiropraktyki terapeuta stosuje manualnie specjalne techniki, które w ocenie pacjentów są delikatne i bezbolesne. 

Zabiegi chiropraktyki są świetną i uznaną metodą na zwalczanie bólu kręgosłupa, ale znajduje również zastosowanie przy innych problemach zdrowotnych, np. bóle pleców, głowy, szyi, karku, barków, dyskopatii, rwa kulszowa, nerwobóle czy bóle mięśniowe. Często chiropraktyka stosowana jest też przy leczeniu wielu problemów powiązanych bezpośrednio z układem mięśniowo – szkieletowym.

Bezpieczeństwo chiropraktyki

Terapia z zastosowaniem chiropraktyki jest bezpieczną metodą leczenia, gdy wykonywana jest przez doświadczonego specjalistę. Zabiegi manualne w  obszarze kręgosłupa muszą być realizowane dokładnie z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas wielogodzinnych szkoleń.

Przy poważnych schorzeniach związanych z układem mięśniowo – szkieletowym, decyzję o wprowadzeniu leczenia z zastosowaniem metod chiropraktyki powinien podjąć lekarz lub terapeuta. 

Jak wygląda zabieg chiropraktyki?

Pacjenci stosujący metodę chiropraktyki w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych wskazują brak dolegliwości bólowych podczas zabiegu. Terapia polega na mobilizacji kręgów i manipulacji w okolicach kręgosłupa. 

Chcesz wiedzieć więcej o chiropraktyce w Szczecinie?

Nasi doświadczeni specjaliści od chiropraktyki w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg metodą chiropraktyki.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi manualne z zastosowaniem chiropraktyki przeprowadzane są w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny i sterylny sprzęt.

Nasi specjaliści od chiropraktyki:

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem. 
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Fizjoterapia Szczecin
Fizjo-Pomoc to fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim codziennym zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.