Zabiegi akupunktury

Akupunktura to praktyka medyczna znana w tradycyjnej medycynie chińskiej, polegająca na stymulacji konkretnych punktów na ciele (tzw. punktów akupunkturowych) za pomocą specjalnych i odpowiednio dobranych igieł (różnej długości i grubości).

Używane w akupunkturze igły stymulują centralny układ nerwowy, czego skutkiem jest pobudzenie procesów wytwarzania endorfin oraz innych substancji w ciele pacjenta. Czego efektem jest m.in. polepszenie nastroju i stymulacja organizmu w celu wzmożonej walki z dolegliwościami lub chorobą.

Akupunktura jest praktykowana od tysiącleci i jest ważną metodą lecznicą w tradycyjnej medycynie chińskiej. Stosowana jest do równoważenia energii yin oraz yang i skutkuje polepszeniem stanu zdrowia pacjenta przy wielu dolegliwościach. 

Sprawdź, na czym polega leczenie osteopatyczne i kto powinien się na nie zdecydować.

Jak wygląda zabieg akupunktury?

Do zabiegów akupunktury stosuje się tylko jednorazowych i sterylnych igieł, które są bardzo cienkie (są o wiele cieńsze od igieł używanych do iniekcji). Zależnie od nakłuwanego miejsca na ciele używa się igieł o różnej długości i grubości. Najlepsze efekty zabiegu akupunktury uzyskuje się po powtarzających seriach. Pojedynczy zabieg akupunkturą może nie dać oczekiwanego rezultatu. 

Najczęściej zdarza się, że po kilku zabiegach przy użyciu akupunktury pacjent poczuje odpowiednie rezultaty. Fizjoterapeuta na podstawie dolegliwości pacjenta, dobiera miejsca akupunkturowe na ciele, w których wkłuwane są igły akupunkturowe odpowiedniej długości i grubości.  Po wkłuciu, igły znajdują się w ciele na 10 do 25 minut i następnie są usuwane. Pacjenci oceniają, że zabieg igłami do akupunktury jest bezbolesny, ale może czasem powodować dyskomfort w trakcie nakłuwania przy niektórych partiach ciała.

Skutki działania zabiegów akupunkturą

O zabiegach akupunktury polegających na wkłuwaniu cieniutkich igieł w różne miejsca ciała powinien słyszeć już każdy. Coraz więcej osób przekonuje się do tradycyjnej medycyny chińskiej i przestaje obawiać się takich metod leczenia. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę jakie dolegliwości można leczyć przy pomocy akupunktury. 

Akupunkturę stosują przede wszystkim pacjenci skarżący się na przeróżne dolegliwości bólowe. Przy użyciu malutkich i bardzo cienkich igieł można skutecznie zwalczać objawy: bólu kręgosłupa, bólu stawów, skutki menopauzy, migrenowego bólu głowy, bólów mięśni czy nawet stres i nerwicę.

Akupunktura jest bardzo popularną metodą leczenia wielu uciążliwych chorób mających podłoże nerwowe. 

Bezpieczeństwo przy akupunkturze

Najważniejsze, aby akupunktura była wykonywana przez specjalistę, gdyż dopiero w rękach fachowca znającego punkty akupunkturowe igły stają skutecznym i bezpiecznym narzędziem leczniczym. 

Zabieg akupunktury powinien być realizowany przy użyciu sterylnych narzędzi w czystym i higienicznym gabinecie. Dobry specjalista dobiera zestaw igieł akupunkturowych indywidualnie do każdego pacjenta (jego dolegliwości), aby zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednie rezultaty zabiegowe. 

Podczas zabiegu akupunkturą następuje przerwanie ciągłości skóry – z tego powodu należy zwracać uwagę na odpowiedni wybór renomowanej placówki, która zapewni jak najwyższy poziom bezpieczeństwa pacjenta – nie narażający na dodatkowe zagrożenia z tym związane.

Po zabiegu akupunktury zdarza się pojawianie mało widocznych siniaków na skórze w miejscu wykonywania nakłuć na ciele. Jednak najczęściej znikają one bardzo szybko i są mało uciążliwe zarówno dla mężczyzn i kobiet. 

Chcesz wiedzieć więcej o akupunkturze w Szczecinie?

Nasi specjaliści od akupunktury w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z metodą akupunktury.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi igłami akupunkturowymi przeprowadzane są w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny i sterylny sprzęt.

Akupunktura w Szczecinie na różne dolegliwości

Nasi specjaliści od akupunktury:

  • Damian Stucki
    Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie. 
  • Rafał Antczak
    Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
  • Marek Skawiński
    Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Fizjoterapia Szczecin
Fizjo-Pomoc to fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim codziennym zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.