Masaże limfatyczne

Wielu z nas cierpi na uporczywe obrzęki twarzy i kończyn. Siedzący tryb życia, wahania hormonalne i niewłaściwe odżywianie mogą pogłębiać naturalną tendencję do gromadzenia się płynów w organizmie.

Z pomocą przychodzi masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny), który pozwala na odprowadzenie chłonki i zlikwidowanie obrzęków i cellulitu. Poznaj zdrowotne korzyści masażu limfatycznego. 

Sprawdź również: profesjonalny masaż sportowy, masaż leczniczy oraz masaż relaksacyjny w Szczecinie.

Na czym polega masaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny to zabieg, mający na celu stymulację naczyń chłonnych, tak, aby ułatwić organizmowi usuwanie toksyn i nagromadzonych płynów. Polega na uciskaniu skóry w taki sposób, aby odprowadzić limfę do naczyń i przyspieszyć jej krążenie. Naturalną konsekwencją jest poprawa stanu skóry, pobudzenie krążenia krwi i limfy i poprawa przemiany materii.

Masując i uciskając wybrane punkty na ciele, masażysta może usunąć obrzęk podczas kilku zabiegów (w przypadku mniejszego nasilenia problemu jest to wykonalne nawet podczas jednej sesji masażu).

Drenaż przeprowadza się również na twarzy, szczególnie narażonej na obrzęki wywołane zaburzeniami hormonalnymi.

Jak wykonuje się masaż (drenaż) limfatyczny?

Masaż limfatyczny ma konkretny cel – odprowadzenie chłonki do węzłów chłonnych.

Aby osiągnąć cel, masażysta wykonuje ruchy wzdłuż naczyń limfatycznych, odprowadzając limfę w kierunku węzłów chłonnych. W przypadku dużych obrzęków masaż należy wykonywać cyklicznie i powtarzać – w ten sposób unikniemy nawrotu dolegliwości.

Szczególnie popularny jest drenaż limfatyczny nóg oraz twarzy.

Jak przeprowadza się masaż leczniczy?

Drenaż limfatyczny (Szczecin) to szereg korzyści, które można zaobserwować. Zabieg pobudza krążenie krwi i przyspiesza oczyszczanie się ciała ze szkodliwych toksyn, co skutkuje zarówno zmniejszeniem obrzęków, jak i ujędrnieniem skóry.

Masaż limfatyczny kończyn pozwala na zmniejszenie cellulitu i pozbycie się problemu ciężkich nóg. Pobudzenie krążenia ma wpływ na odżywienie zarówno skóry, jak i mięśni.

Dobrze wykonany masaż limfatyczny:

  • stymuluje naczynia i pozwala na odprowadzenie limfy do węzłów chłonnych,
  • zmniejsza ból, wywołany obrzękami,
  • poprawia sprawność mięśni,
  • pozwala zwalczyć cellulit,
  • masaż limfatyczny twarzy pozwala przywrócić regularność rysów, unieść owal twarzy i ujędrnić skórę.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Masaże limfatyczne w Szczecinie

Masaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.