Po co trener personalny?

W dzisiejszych czasach zauważono znaczny wzrost świadomości społeczeństwa w kwestii stanu swojego zdrowia. Młodzi ludzie coraz częściej zaczynają uprawiać aktywność fizyczną, by zadbać o swoją sylwetkę, kondycję i dobre samopoczucie. Niestety wiele osób trenuje tylko konkretne mięśnie a nie całe ciało, bądź brakuje im motywacji do dalszych ćwiczeń. W tym właśnie i wielu innych aspektach pomoże trener personalny, który posiada rozległą wiedzę o prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Za co odpowiada trener personalny?

Trener personalny to wykwalifikowana osoba specjalizująca się kilku profesjach, do których należy trener, motywator, manager i dietetyk. Mianowicie posiada on wiedzę z zakresu anatomii, przeciążeń, żywienia a także dba o nieustającą chęć do działania i uczy, jak prawidłowo trenować ciało we wszystkich aspektach zdrowotnych. W ten sposób osoba podczas ćwiczeń nie pracuje nad poszczególną partią mięśni, lecz całym ciałem – układem ruchu, kondycją organów wewnętrznych i układem nerwowym. Ponadto dobrze ułożony trening personalny wpływa na regenerację, ogólne samopoczucie i zdrowy tryb życia.

Trener personalny ułoży dla Ciebie indywidualny plan treningowy

Każdy plan treningowy jest układany indywidualnie do możliwości fizycznych i stanu zdrowia pacjenta tak, aby w trakcie ćwiczeń nie odczuwał on jakiegokolwiek bólu czy dyskomfortu. Dzięki temu osoby ćwiczące nie muszą obawiać o przeciążenia i kontuzje w treningu. Trener personalny tworzy przede wszystkim ćwiczenia, które mają na celu poprawić technikę ruchu opartą na anatomii człowieka. Z tej racji każdy poradzi sobie z elementami rehabilitacji, eliminacją wad postawy, poprawą kondycji i stanu zdrowia.

Trener personalny w indywidualnym planie treningu bierze pod uwagę na jakie cierpisz dolegliwości zdrowotne, przebyte urazy czy kontuzje. Na dodatek ułożony plan ćwiczeń będzie rzeczywiście zgodny z Twoimi założonymi celami i konsultacją lekarza lub rehabilitanta. W rezultacie cały program treningu, skupiający się wyłącznie na Twojej osobie będzie jednocześnie w pełni bezpieczny i jak najbardziej efektywny.

Jakie korzyści niesie ze sobą trening pod okiem trenera personalnego?

Obecność trenera personalnego podczas treningu jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niemu nie stracisz czasu na nieskuteczne i nieefektywne wykonywanie ćwiczeń. W trakcie spotkania dokładnie obserwuje ruchy a zarazem pilnuje, czy osoba ćwicząca zachowuje prawidłową postawę ciała. Pozwala to natychmiast wyeliminować błędy w technice, by nie doprowadzić do przeciążenia mięśni, bólu a nawet kontuzji.

Poprzez obserwację trenera personalnego można dowiedzieć się o wszystkich silnych i słabszych stronach, nad którymi trzeba popracować nieco bardziej. Oprócz tego śledzi na bieżąco jak reaguje ciało podopiecznego oraz jakie robi postępy, dzięki czemu trener personalny wie, kiedy należy zwolnić lub podnieść tempo treningu. Wprowadzone zmiany mogą nie tylko dotyczyć tempa, ale także nowych ćwiczeń, sposobu codziennego funkcjonowania i żywienia. Co w konsekwencji umożliwi maksymalizację efektów w relatywnie krótkim czasie.

Treningi z trenerem personalnym są szczególnie ważne dla zawodowych sportowców, ponieważ pomagają one przywrócić, zwiększyć i zadbać o kondycję osób, które miały przerwę w uprawianiu sportu. Jego wiedza obejmuje innowacyjne techniki treningowe do konkretnych dyscyplin i dziedzin sportu. W efekcie trenerzy personalni w zależności od uprawianej dyscypliny sportu układają plan ćwiczeń z wykorzystaniem nowych technik o wysokiej skuteczności. Warto zaznaczyć, że opieka takiego trenera personalnego pomaga eliminować ryzyko przyszłych kontuzji.

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak 
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Katarzyna Błaszczyk
  Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Magdalena Białas
  Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu.
 • Natalia Rudnicka
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.