Masaż sportowy - wybawienie dla osób aktywnych

Masaż sportowy

Sport to zdrowie? Być może, jednak dla osób zajmujących się nim zawodowo może być obciążający. Organizm sportowca potrzebuje zabiegów, które pozwalają na odciążenie stawów, wzmocnienie i rehabilitację mikrourazów i zapobieganie kontuzjom.

Najczęściej wybierany i efektywny jest masaż dla sportowców. Przeczytaj i dowiedz się, czym jest masaż sportowy, dlaczego warto z niego korzystać i jak się do wykonuje.

Masaż sportowy dla sportowców w Szczecinie
Masaż sportowy kierowany jest do sportowców oraz osób aktywnych fizycznie

Co to jest masaż sportowy?

Masaż sportowy jest podstawowym elementem przygotowań dla osób zawodowo zajmujących się sportem. Sportowcy doskonale wiedzą, że aby organizm mógł podjąć intensywny wysiłek, należy go do tego przygotować i wspomagać. Metoda masażu sportowego pozwala na regenerację ciała przed i po wysiłku i ochronę przed zakwasami. Cykliczne zabiegi chronią przed kontuzjami, na które sportowcy są szczególnie narażeni.

Rodzaj masażu sportowego dostosowany jest do dyscypliny, którą podejmuje osoba ćwicząca. Specjalista rehabilitacji, z którym rozpoczniesz współpracę, powinien doradzić, jaki rodzaj masażu będzie najlepszy dla Ciebie. Tego typu masaże mogą pomóc zarówno osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, jak i profesjonalistom. 

Masaż sportowy pobudza organizm do działania, regeneruje i uelastycznia mięśnie, a także poprawia krążenie. Dodatkowymi zaletami jest zmniejszony stres, poprawa metabolizmu i mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji.

Rodzaje masażu sportowego

 • Sportowy masaż kondycyjny (masaż podtrzymujący) – zabieg, który pozwala na utrzymanie kondycji na stałym poziomie w sytuacji, kiedy aktywność lub systematyczność treningów jest zachwiana. Masaż jest wykonywany w przerwie od zawodów lub po sezonie. Poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i krążenie, a także ukrwienie i dotlenienie mięśni. Stosowany systematycznie pozwala na utrzymanie dobrej kondycji na wysokim poziomie i usunąć toksyny z organizmu.
 • Sportowy masaż startowy – masaż pozwalający na błyskawiczne rozgrzanie mięśni i stawów, stosowany przed rozgrzewką.
 • Sportowy masaż treningowy – rodzaj masażu, który wykonuje się przed treningami. Zwiększa kondycję zawodnika i poszerza możliwości ruchowe. Masaż jest bardzo intensywny, jednak jego rezultatem jest m.in. mniejsza skłonność do zakwasów.
 • Masaż sportowy powysiłkowy (regeneracyjny) – rodzaj masażu, który wykonuje się po treningu. Ma za zadanie zregenerować organizm i poprawić wydolność sportowca.

Zalety masażu sportowego

Masaż sportowy to dla osób aktywnych sposób na zdrowie i lepsze wyniki w swojej dyscyplinie. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg przygotowuje organizm do intensywnego wysiłku, zabezpiecza przed występowaniem zmian chorobowych wywołanych przez długotrwałe przeciążenia mięśni i stawów, a także wzmacnia organizm na dłużej.

Decydując się na masaż sportowy zyskujesz:

 • ciało gotowe na duży wysiłek fizyczny,
 • dobrze odżywione, elastyczne mięśnie i stawy,
 • lepsze krążenie,
 • mniejsze zakwasy po treningu,
 • mniejsze obciążenie stawów.

Nasi masażyści w Szczecinie: 

 • Wojciech Horba Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Natalia Rudnicka Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Fizjoterapia Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.