Fizjoterapia dla kobiet – wsparcie na każdym etapie życia

Organizm kobiety w ciągu życia przechodzi przez wiele zmian – od pokwitania, przez ciążę, aż do menopauzy. Te naturalne procesy, choć pełne magii i cudu, niosą ze sobą różnego rodzaju dolegliwości i wyzwania, z którymi przyjdzie się mierzyć kobiecie. Zdrowie fizyczne kobiety jest nierozerwalnie związane z jej zdrowiem psychicznym, dlatego tak ważna jest wszechstronna opieka i wsparcie.

Wyzwania z którymi borykają się kobiety

Naturalne zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiety – zwłaszcza w takich momentach jak pokwitanie, ciąża czy menopauza niosą ze sobą specyficzne dolegliwości. Nadwyrężenie mięśni, stawów i nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu miednicy to tylko niektóre z nich. W takich momentach wsparcie w postaci fizjoterapii uroginekologicznej staje się nieocenione.

Fizjoterapia uroginekologiczna jest mianowicie odpowiedzią na wiele problemów kobiet – od bólów pleców, przez problemy z mięśniami dna miednicy, aż po kwestie estetyczne, takie jak rozejście się mięśnia prostego brzucha.

Fizjoterapia kobieca w trakcie ciąży

Ciąża to etap pełen radości, ale i wyzwań dla organizmu kobiety. Aby cieszyć się tym okresem i łagodzić ewentualne dolegliwości, warto sięgnąć po wsparcie specjalistów. Fizjoterapeuta koncentruje się na zdrowiu układu miednicy, funkcji mięśni dna miednicy i jednocześnie w zachowaniu równowagi mięśniowej. Wszystko to po to, by ciąża przebiegała komfortowo, a poród był jak najmniej obciążający dla organizmu kobiety.

Wsparcie po porodzie dla kobiet

Po narodzinach dziecka, ciało kobiety potrzebuje czasu, by wrócić do stanu sprzed ciąży. Proces ten może trwać nawet do roku. Fizjoterapia poporodowa dla kobiet pomaga w wyeliminowaniu potencjalnych problemów, takich jak nietrzymanie moczu czy zaburzenia seksualne, a także w prawidłowej regeneracji mięśni dna miednicy. Indywidualne podejście specjalisty gwarantuje, że każda kobieta dostanie wsparcie dostosowane do jej potrzeb.

Rehabilitacja uroginekologiczna jako wsparcie po cięciu cesarskim

Narodziny dziecka przez cięcie cesarskie wiążą się z koniecznością specjalistycznej opieki nad blizną. Blizna po cięciu cesarskim to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Dobrze prowadzona rehabilitacja pozwala uniknąć wielu powikłań, a także przyśpiesza gojenie i powrót do pełnej sprawności.

Fizjoterapeuci, dysponując szeroką wiedzą, pomagają w zarządzaniu dolegliwościami związanymi z tym zabiegiem i przygotowują indywidualny plan treningowy dla każdej kobiety. Profesjonalne masaże, terapie oraz prawidłowo dobrany plan treningowy gwarantują, że każda kobieta poczuje się dobrze w swoim ciele.

Rehabilitacja kobieca to kompleksowe podejście do zdrowia kobiety, które uwzględnia specyfikę jej organizmu na różnych etapach życia. Odpowiednio dobrana terapia może więc pomóc zarówno w zapobieganiu wielu problemom, jak i ich skutecznym leczeniu. Wspierając kobiety w kluczowych momentach ich życia, rehabilitacja w gabinecie daje im możliwość cieszenia się pełnią zdrowia i komfortem na co dzień.

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak 
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Natalia Raj
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.