Czym się różni masaż limfatyczny od masażu BOA?
- Skuteczność presoterapii – drenażu limfatycznego BOA
- Czy opłaca się skorzystać z nowej metody leczenia masażem BOA?
- Dla kogo wskazany jest masaż pneumatyczno-uciskowy?
Masaż limfatyczny to wyjątkowy rodzaj masażu opierający się na technikach stopniowego ucisku, wyciskaniu i ugniataniu fałd skórnych wzdłuż naczyń limfatycznych. W ten sposób pomaga on odprowadzić zgromadzoną limfę, która przyczynia się do powstawania obrzęków i zastoin. Tego typu masaż wymaga od masażysty dużego skupienia i uważności, ponieważ zbyt mocne, szybkie lub słabe ruchy bywają nieskuteczne. Z tego też powodu powstała nowa metoda drenażu limfatycznego, a mianowicie zabieg presoterapii, który poprzez specjalny rękaw napełniający się powietrzem całkowicie zastępuje pracę dłoni. Sprawdź, czy masaż pneumatyczny BOA jest tak samo skuteczny.
Leczenie zastojów limfatycznych za pomocą masażu BOA
Manualny drenaż limfatyczny i pneumatyczny BOA to dwa równie dobre rozwiązania, które chętnie stosuje się jako metodę leczenia zastojów limfatycznych. Z tą różnicą, że masażyści szybciej męczą się wykonując ręcznie masaż, przez co potrzebują niekiedy dłuższej przerwy między przyjęciem pacjentów w swoim gabinecie. W przypadku masażu limfatycznego BOA nie ma takiego problemu, ponieważ masażysta obsługuje specjalny kompresor i obserwuje efekty uzyskane po uciskaniu ciała rękawem. Właśnie dlatego coraz więcej gabinetów fizjoterapii i rehabilitacji zaczyna stosować tego rodzaju maszyny, aby odciążyć specjalistów a zarazem pomóc, jak największej liczbie pacjentów.
Umawiając się na wizytę do terapeuty na profesjonalny masaż BOA, uzyskasz skuteczną terapię ukierunkowaną na leczenie zastojów limfy i nie tylko. Na początku wizyty terapeuta ocenia i rozpoznaje przyczynę występowania dolegliwości, a następnie dobiera odpowiednią metodę, która pozwoli skutecznie się jej pozbyć. W związku z tym, aparatura umożliwia ustawić różne parametry określające zastosowaną sekwencję przerywanego pneumatycznego ucisku na ciało, gdzie fala uciskowa wykonuje drenaż kompresyjny o podanej sile, częstotliwości i czasu trwania terapii.
Czy warto umówić się na masaż BOA?
Oczywiście, że warto. To jeden z zabiegów, który nie tylko niweluje obrzęki kończyn i poprawia krążenie, ale także odpręża, redukuje widoczność cellulitu, modeluje sylwetkę, przyspiesza regenerację oraz wspiera naturalne procesy detoksykacji i odchudzania. Ponadto taki mechaniczny masaż uciskowy pozytywnie wpływa na kondycję skóry, przywracając jej właściwą jędrność, sprężystość i gładkość. Wystarczy odbyć tylko kilka sesji masażu, aby cieszyć się jego efektami terapeutycznymi na dłużej.
Kto może poddać się masowaniu za pomocą techniki podciśnienia?
Na masaż limfatyczny BOA mogą zapisać się osoby, które cierpią na obrzęki i ból kończyn. Oprócz tego stanowi doskonałą terapię na żylaki, cellulit, uczucie ciężkich nóg, zmęczenie organizmu, czy nawet sprawdza się w leczeniu otyłości. Z tej racji jest bardzo popularny wśród kobiet, szukających skutecznych sposobów, by zarówno zadbać o swoje zdrowie, jak i młody wygląd.
Jednakże nie wszyscy mogą skorzystać z tego rodzaju masażu pneumatyczno-uciskowego, gdyż w wyniku przeprowadzenia drenażu limfatycznego może dojść do powikłań zdrowotnych. Do tej grupy przeciwwskazań zalicza się m.in.:
- urazy tkanek miękkich,
- schorzenia skórne,
- zakrzepica żylna,
- obrzęki płuc,
- miesiączka,
- ciąża,
- zapalenie naczyń chłonnych,
- nowotwory,
- choroby zakaźne,
- gorączka,
- niewydolność nerek lub wątroby,
- choroby i wady serca, w tym rozrusznik.
Fizjoterapia – najnowsze artykuły i porady
Nasi masażyści w Szczecinie:
- Rafał Jagiełłowicz
Magister fizjoterapii ze specjalnością sportową. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. - Klaudia Pomykała
Magister fizjoterapii. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi:
- Masaż sportowy,
- Masaż relaksacyjny,
- Masaż limfatyczny,
- Masaż leczniczy,
- Osteopata
- Terapia neurotaktylna,
- Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp u dzieci,
- NDT Bobath,
- Terapia czaszkowo-krzyżowa,
- Terapia manualna,
- Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych,
- Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży,
- Analiza składu masy ciała,
- Komputerowe badanie stóp,
- Kinesiotaping,
- Diatermia,
- Suche igłowanie,
- Klawiterapia.