Poradnik dla sportowców. W czym pomoże masaż sportowy przed zawodami?

W czym pomoże masaż sportowy przed zawodami?

Sport to dla wielu praca na pełen etat. Zawodowcy oczekują, że ich wieloletnia nie pójdzie na marne. Oprócz wielogodzinnych treningów warto zastosować inne metody, pozwalające na osiągnięcie świetnych wyników. Masaż sportowy przed zawodami to jeden ze sposobów na przygotowanie ciała do wzmożonego wysiłku. Sprawdź, dlaczego warto poświęcić czas na zabieg masażu sportowego przed intensywnym wysiłkiem.

Przygotuj ciało do wysiłku. Masaż sportowy przed zawodami

Sport to zdrowie, ale czasem jest również obciążeniem dla Twoich stawów. Jeśli chcesz, żeby Twoje ciało udźwignęło brzemię codziennego wysiłku, powinieneś pomóc mu się regenerować. Z pomocą przychodzą masaże sportowe. Z pomocą profesjonalnego fizjoterapeuty z łatwością wzmocnisz ciało, odżywisz mięśnie i zapobiegniesz niechcianych zakwasom. Masaż sportowy zadba o przygotowanie do wysiłku całego organizmu.  

Jak masaże pomagają sportowcom?
Masaż sportowy to niezbędne uzupełnienie treningu dla każdego sportowca

Na czym polega masaż sportowy?

Masaż sportowy jest przeznaczony głównie dla osób trenujących zawodowo, lecz odkrywają go również klienci kochający ruch i aktywnie spędzający czas. Zabieg pozwala na zapobieganie urazom i kontuzjom, które z łatwością pojawiają się podczas uprawiania sportów. Działa leczniczo przy urazach powysiłkowych, rozgrzewa i regeneruje, a także działa antystresowo. Niektóre rodzaje masaży sportowych mogą zastąpić trening (przydatne zwłaszcza podczas przerw pomiędzy treningami).

Masaż sportowy a apatia startowa

Masaż sportowy przed zawodami ma dodatkowe korzyści: potrafi być mobilizującym elementem przed zawodami, uspokajać i relaksować zawodnika. Jeśli korzystasz z masażu przed zawodami, to warto mieć kontakt z jednym fizjoterapeutom, który zna Ciebie i Twoje ciało. Masaż powinien obejmować całe ciało. Jeśli chcesz, aby zadziałał zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, postaraj się być w gabinecie masażysty częstym gościem: pojedynczy zabieg nie przyniesie Ci efektów, których oczekujesz.

Masaże sportowe przed zawodami rozpoczyna się na kilka dni przed startem. Początkowe masaże powinny uspokajać zawodnika, natomiast masaż tuż przed zawodami powinien być mobilizujący i sprawić, że orientacja na wynik wzrośnie.

Nasi masażyści w Szczecinie: 

  • Wojciech Horba Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
  • Natalia Rudnicka Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Masaż sportowy Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.