Rehabilitacja i fizjoterapia » Masaże » Kto najbardziej skorzysta na masażu tajskim?
Dla kogo jest masaż tajski?
Dla pacjentów szukających masaży o nieco intensywnych doznaniach, przy których będą mogli aktywnie uczestniczyć polecamy orientalny masaż tajski. To właśnie on łączy podstawy z akupresury, ajurwedy, aromaterapii i refleksologii z przyjmowaniem zadanej pozycji przez masowaną osobę.
Masaż tajski często bywa określany jogą dla leniwych, ponieważ terapeuta przejmuje kontrolę nad całym ciałem pacjenta w celu rozciągania, rozluźniania i uciskania aktywnych punktów. Sprawdź, czy każdy może wziąć udział w tego typu zabiegu terapeutycznym.
Kto może wziąć udział w masażu tajskim?
Na masaż tajski może zapisać się każdy, kto nie cierpi na choroby serca, schorzenia układu nerwowego, zmiany skórne, nowotwory, tętniaki, miażdżycę, osteoporozę, gorączkę, nadmierne wyczerpanie organizmu, czy nie posiada świeżych ran i blizn na swoim ciele.
Oprócz tego wiek i płeć pacjenta nie ma praktycznie żadnego znaczenia na przebieg zabiegu. Dlatego też zaleca się go niemal każdemu, aby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.
Masaż tajski przeznaczony jest szczególnie dla osób, które chcą doświadczyć głębokiego relaksu, wyciszenia i ukojenia, zredukować tkankę tłuszczową, pobudzić przemianę materii, wymodelować sylwetkę, przywrócić dobre samopoczucie, odzyskać siły i witalność, zmniejszyć odczuwany ból, wzmocnić pracę układu mięśniowo-stawowego, a także przyspieszyć okres rekonwalescencji po wypadku, urazie czy chorobie.
To jednak tylko przykładowe korzyści płynące z zastosowania masażu tajskiego, z którego kiedyś mogli korzystać jedynie członkowie rodziny królewskiej. Obecnie każdy może już doświadczyć jego wielowymiarowych działań, mających na celu odzyskać energię oraz wyeliminować stres, ból i napięcie.
Uwielbiany jest przede wszystkim przez kobiety, sportowców, tancerzy i osoby aktywne fizycznie, uczęszczające na siłownię.
Na jakie objawy pomaga masaż orientalny?
Zagłębiając się bardziej w temat masażu tajskiego oraz jego wpływu na zdrowie psychiczne i fizyczne można wyróżnić szereg wskazań do jego wykonania w gabinecie. Do najbardziej popularnych objawów, z którymi przychodzi nam walczyć są między innymi:
- bóle głowy, pleców i stawów,
- nadmierne napięcia mięśniowe,
- nerwobóle,
- przykurcze,
- wady postawy,
- stres i depresja,
- bezsenność,
- porażenia i niedowłady,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- osłabiona odporność,
- nadwaga i otyłość,
- cellulit,
- schorzenia układu krążenia,
- kontuzje,
- poczucie ciągłego zmęczenia.
- Masaż sportowy,
- Masaż relaksacyjny,
- Masaż limfatyczny,
- Masaż leczniczy,
- Osteopata
- Terapia neurotaktylna,
- Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp u dzieci,
- NDT Bobath,
- Terapia czaszkowo-krzyżowa,
- Terapia manualna,
- Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych,
- Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży,
- Analiza składu masy ciała,
- Komputerowe badanie stóp,
- Kinesiotaping,
- Diatermia,
- Suche igłowanie,
- Klawiterapia.
Powiązane wpisy:
- Czym jest masaż tajski?Charakterystyka masażu orientalnego Jakie miejsca na ciele poddawane są masażowi tajskiemu? Jak wygląda masaż...
- Wskazania i przeciwwskazania do masażu tajskiegoDla kogo rekomendowany jest masaż tajski? Kiedy nie należy poddawać się masażowi tajskiemu? Z...
- Na co pomaga masaż tajski?Korzyści płynące z przeprowadzania masażu azjatyckiego? Kiedy wskazany jest masaż tajski? Czy warto poddać...
- Czy masaż tajski jest bolesny?Czy masaż orientalny boli? Jak się można czuć po orientalnej terapii w gabinecie? Jaka...
- Najpopularniejsze rodzaje masażu tajskiegoMasaż klasyczny Masaż olejowy Masaż ziołowy Masaż kamieniami Masaż stóp Jeśli szukasz sposobu na...