Masaż limfatyczny nóg – niezawodny sposób na opuchliznę

Niezawodny sposób na opuchliznę

Opuchlizna ciała to częsty problem, z którym ciężko walczyć. Wysokie temperatury, wielogodzinna, stojąca praca, intensywny trening lub nieodpowiednia dieta – wiele czynników może wpływać na uciążliwe obrzęki. Przed nadmiarem wody w organizmie chroni seria masaży limfatycznych. Sprawdź, kto powinien korzystać z zabiegów i w jaki sposób działają masaże.

Czym jest masaż limfatyczny?

Masaż (drenaż) limfatyczny to uniwersalny zabieg, wspomagający osobom z opuchliznami i obrzękami. Może być stosowany niemal na całym ciele. Korzystanie z masażu limfatycznego przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku, pozwala na usunięcie nadmiaru limfy z poszczególnych partii ciała, poprawia wygląd i samopoczucie. 

Masaż limfatyczny nóg jako metoda na opuchlizny
Masaże limfatyczne nóg to doskonały sposób na uciążliwą opuchliznę

Masaż limfatyczny nóg

Najczęściej występujące obrzęki dotyczą właśnie kończyn dolnych. Masaż limfatyczny nóg pozwala usprawnić przepływ limfy i krwi, a także skutecznie walczyć z cellulitem i zespołem ciężkich nóg. To doskonały zabieg dla kobiet w zaawansowanej ciąży oraz podeszłym wieku: wykonywany cyklicznie przynosi dużą ulgę i zmniejsza skłonność do tworzenia się żylaków.

Zabieg limfatyczny nóg jest wykonywany manualnie lub za pomocą aparatu do presoterapii. Manualny zabieg uwzględnia techniki rozcierające i ugniatające. Fizjoterapeuta wykonuje ruchy w kierunku węzłów chłonnych, kierując tam limfę i zastoje.

W niektórych gabinetach stosuje się również aparaty do presoterapii. Drenaż limfatyczny nóg, wykonywany przy zastosowaniu tego typu sprzętu jest szybki i przynosi bardzo dobre efekty w stosunkowo krótkim czasie.

Jak często wykonywać masaż limfatyczny nóg?

Drenaż limfatyczny nóg powinien być wykonywany dosyć często, zwłaszcza na początkowym etapie leczenia. Codzienny drenaż pozwala szybko pozbyć się opuchlizny, a dla podtrzymania efektów warto pojawić się w gabinecie fizjoterapeuty min. raz w tygodniu.  

Dlaczego mam obrzęki?

Obrzęki mogą dotknąć niemal każdego, chociaż są osoby ze szczególnymi skłonnościami do opuchlizn. Mogą one świadczyć o problemach natury zdrowotnej. Okoliczności sprzyjające obrzękom to:

 • niewielki ruch,
 • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
 • przyjmowanie leków hormonalnych,
 • zaburzenia gospodarki tłuszczowej,
 • wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji,
 • urazy,
 • niewydolność krążeniowa,
 • wysokie temperatury,
 • zbyt dużo soli w diecie.

Nasi masażyści w Szczecinie: 

 • Wojciech Horba Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Natalia Rudnicka Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.