Masaż limfatyczny. Techniki drenażu limfatycznego dłoni, twarzy i brzucha

Techniki drenażu limfatycznego dłoni, twarzy i brzucha

Drenaż limfatyczny pozwala na oczyszczenie i detoksykację całego ciała. To niezwykle skuteczna terapia, pozwalająca na usunięcie nagromadzonych płynów, pomagająca w odchudzaniu i usuwająca toksyny, nagromadzone w tkankach. Zdarza się, że masaż limfatyczny wykonuje się na konkretnych partiach ciała. Sprawdź, jak wykonuje się drenaż brzucha, rąk i twarzy.

Masaż limfatyczny brzucha

Drenaż limfatyczny brzucha to świetne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemem obrzęków, zastojów i nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w tych okolicach.

Masaż pomaga ujędrnić skórę, odżywić tkanki i rozbić komórki tłuszczowe, dzięki czemu są one łatwiej odprowadzane z organizmu. 

Masaż limfatyczny brzucha polecany jest szczególnie osobom ze sporą nadwagą, będącym w trakcie diety odchudzającej. Regularne masaże sprawią, że skóra będzie obkurczać się szybciej i się ujędrni.

Masaż limfatyczny twarzy

Drenaże limfatyczne twarzy są szczególnie pomocne w przypadku uciążliwych opuchnięć, związanych z problemami na tle hormonalnym, ale też jako terapia po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Z pomocą fizjoterapeuty można szybciej pozbyć się pourazowych obrzęków i krwiaków. Zabieg wykonuje się delikatniej niż w innych partiach ciała. Po zwykłym zabiegu (np. mezoterapii) drenaż można wykonać po upływie ok. tygodnia.

Zabiegi stosuje się również, jeśli problemem jest opuchlizna twarzy. Zastoje limfatyczne są częstym zjawiskiem, zwłaszcza po okresie menopauzy: opuchnięta mocno traci na wyglądzie. Cykliczna wizyta w gabinecie fizjoterapeuty może odwrócić ten proces.

Masaż limfatyczny rąk

Opuchlizna dotyczy często kończyn. W przypadku rąk masaż limfatyczny może pozbyć się obrzęków i bólu. Opuchnięte dłonie są dla wielu pacjentów dużym obciążeniem: opuchlizna uniemożliwia wykonywanie wielu codziennych czynności.

Masażysta może skorzystać z urządzeń, które pomagają pozbyć się opuchlizn lub wykonać masaż manualnie. Drenaż trwa ok. 40 minut, a efekty są widoczne po ok. 10 zabiegach.

Techniki używane podczas drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny wykonuje się, stosując kilka podstawowych technik. Jest to rozcieranie, głaskanie i ugniatanie. Każda z technik przepycha chłonkę do węzłów chłonnych i pozwala wydalić ją z organizmu. Ważne jest, aby techniki stosować umiejętnie i wykonywać ruchy w odpowiednich kierunkach.

Drenaż limfatyczny (masaże) Szczecin
Drenaż limfatyczny wykonuje się, stosując kilka podstawowych technik. Jest to rozcieranie, głaskanie i ugniatanie.

Więcej o masażu limfatycznym w Szczecinie

Nasze masażystki i masażyści w Szczecinie są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub masaż (drenaż) limfatyczny.

Decydując się na zabieg w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Nasi masażyści w Szczecinie: 

  • Wojciech Horba Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
  • Natalia Rudnicka Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.