Ból szyi i ręki – czy to rwa ramienna?
Rwa ramienna
Jak się objawia rwa ramienna?
Rwa ramienna, inaczej barkowa jest to zespół objawów wynikających z podrażnienia korzeni nerwowych na poziomie C5 – Th1.
Charakterystycznym początkiem jest ból karku i ramienia, z czasem promieniując nawet do palców ręki, klatki piersiowej, czy okolicy łopatek. Dolegliwości bólowe nasilają się przy gwałtownych ruchach szyją, kaszlu, kichaniu czy przyspieszonym oddechu. Jest to typowy obraz rwy ramiennej.
Rwa ramienna mogła powstać bezpośrednio po urazie lub towarzyszyć przez czynniki rozwijające się od dłuższego czasu np.: dyskopatię, zmiany zwyrodnieniowe lub stan zapalny okolicznych tkanek.
Co zrobić z rwą ramienną?
W takiej sytuacji należy zgłosić się do fizjoterapeuty. Jego zadaniem będzie zdiagnozowanie jednostki chorobowej za pomocą testów funkcjonalnych, a następnie opracowanie planu rehabilitacji. Dodatkowym plusem dla pacjenta i ułatwieniem terapeuty jest zrobienie zdjęcia RTG przed pierwszą wizytą.
Koniecznie skorzystaj z pomocy fizjoterapeuty
Samo nie przejdzie, a czym dłużej będziesz czekać, tym dłuższy będzie proces naprawczy.
Nasze sprawdzone metody pomogą zapomnieć o dokuczliwych dolegliwościach. Terapia manualna, rozluźnianie mięśniowo – powięziowy szyi, masaż głęboki, diatermia to przykładowe techniki, które możemy zastosować w naszych gabinetach fizjoterapii. Nie martw się, pomożemy Tobie skutecznie pozbyć się bólu.
Zestaw ćwiczeń - autoterapia na staw barkowy (bark)
Fizjoterapia – najnowsze artykuły i porady
Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin:
- Damian Stucki
Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie. - Rafał Antczak
Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem. - Katarzyna Błaszczyk
Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. - Damian Ulewski
Magister fizjoterapii, absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, uczestnik wielu kursów. - Wojciech Horba
Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii – absolwent PUM. - Magdalena Białas
Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu. - Natalia Rudnicka
Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. - Marek Skawiński
Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi:
- Osteopatia,
- Terapia neurotaktylna,
- Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp u dzieci,
- NDT Bobath,
- Terapia czaszkowo-krzyżowa,
- Terapia manualna,
- Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych,
- Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży,
- Analiza składu masy ciała,
- Komputerowe badanie stóp,
- Kinesiotaping,
- Masaż sportowy,
- Masaż relaksacyjny,
- Diatermia,
- Suche igłowanie,
- Klawiterapia.