Jak wygląda rehabilitacja w domu?

Z rehabilitacji domowej może skorzystać każdy pacjent, który nie potrafi dotrzeć samodzielnie do placówki medycznej ze względu na poważną niesprawność lub stan pooperacyjny. Obecnie wiele prywatnych gabinetów fizjoterapii świadczy tę usługę, by pomóc jak największemu gronu pacjentów wrócić do pełnej sprawności fizycznej. Rehabilitacja w warunkach domowych prowadzona przez fizjoterapeutę nie różni się od realizacji zabiegów na miejscu w gabinecie. Dzięki temu nawet Ci najbardziej potrzebujący pacjenci mogą podjąć się natychmiastowej formie indywidualnego leczenia o wysokiej skuteczności. 

Przebieg rehabilitacji w warunkach domowych

Rehabilitacja domowa obejmuje nie tylko zabiegi z zakresu fizjoterapii, ale również rehabilitacyjną poradę lekarską, która realizowana jest zawsze przy pierwszej wizycie w domu. Pierwsza wizyta terapeuty ma na celu dokładnie zbadać i ocenić stan zdrowia pacjenta, by odpowiednio zaplanować plan rehabilitacji ruchowej do jego indywidualnych potrzeb. Dlatego też przeprowadzany jest dokładny proces diagnozowania chorego poprzez szczegółowy wywiad, analizę posiadanych wyników badań diagnostycznych i obrazowych, badanie czynnościowe narządu ruchu czy ocenę samodzielności. Natomiast zabiegi fizjoterapeutyczne są wykonywane dopiero od następnej wizyty domowej.

Fizjoterapeuta zgodnie z ułożonym planem terapii wykonuje zabiegi fizjoterapeutyczne, masaże i prowadzi ćwiczenia rehabilitacyjne, które jednocześnie na bieżąco nadzoruje. W ten sposób śledzi jakość wykonywanych przez pacjenta ćwiczeń i widzi, jakie robi on postępy. Pozwala to szybko zmodyfikować plan rehabilitacji, aby zmaksymalizować efekty terapeutyczne. Oprócz tego fizjoterapeuta stara się wprowadzić zdrowe nawyki kluczowe do prawidłowego funkcjonowanie organizmu, a także zadawać ćwiczenia do samodzielnego wykonywania między kolejnymi wizytami.

Ile trwa rehabilitacja domowa?

Aby rehabilitacja przynosiła pożądane skutki, wizyty domowe powinny odbywać się co najmniej 3 razy w tygodniu po około godziny przez kolejne 4 tygodnie. Z czego każdy dzień zawiera co najmniej 5 zabiegów. W przypadku, gdy rehabilitacja domowa nie daje oczekiwanych wyników można starać się o przedłużenie zabiegów za zgodą swojego fizjoterapeuty. 

Czy każdy może umówić się na rehabilitację domową?

Rehabilitacja z dojazdem do domu przeznaczona jest dla każdej osoby, która ma problem z dotarciem do punktu stacjonarnego i jednocześnie cierpi z powodu urazów, kontuzji, przewlekłych chorób, uszkodzeń układu nerwowego, mózgu czy rdzenia kręgowego. Jeżeli nie masz pojęcia, czy zaliczasz się do tej grupy osób, skontaktuj się z naszymi fizjoterapeutami w Szczecinie. Pracownicy naszego Centrum Medycznego Fizjo-Pomoc chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz bez problemu zapiszą Cię na pierwszą wizytę domową, obejmującą konsultację i zabiegi z dziedziny rehabilitacji.

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak 
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Katarzyna Błaszczyk
  Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Magdalena Białas
  Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu.
 • Natalia Raj
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.