Rehabilitacja / fizjoterapia z dojazdem do domu
- Dla kogo przeznaczono fizjoterapię z dojazdem do domu?
- Co przygotować na wizytę fizjoterapeuty?
- Jak przebiega wizyta fizjoterapeuty w domu?
Oczywiście NFZ świadczy domową rehabilitację lub fizjoterapię dla pacjentów wymagających leczenia, jednak aby ją otrzymać trzeba spełniać pewne wymagania. Niestety w pewnych sytuacjach czas oczekiwania na decyzję, jak i samą wizytę może się wydłużyć. Na szczęście wielu fizjoterapeutów i rehabilitantów wyszło naprzeciw pacjentom i oferują swoje usługi z dojazdem do domu. Jest to niezwykle wygodna opcja, która umożliwia wcześniejsze rozpoczęcie terapii. Dzięki czemu osoby, które mają problem z otrzymaniem domowej rehabilitacji od NFZ, mogą szukać pomocy w gabinetach fizjoterapeutycznych, by poradzić sobie z ciągłym bólem i dyskomfortem.
Do jakich pacjentów dojeżdżają fizjoterapeuci?
Tak naprawdę fizjoterapeuci oferujący zabiegi z zakresu fizjoterapii wraz z dojazdem do domu pacjenta – pomogą każdemu kto odczuwa ból i dyskomfort. Zatem, każdy kto będzie potrzebować pomocy, bez obaw ją otrzyma. Czy to pacjent neurologiczny, po operacji, urazie, kontuzji, osoba starsza, dziecko czy amator lub profesjonalny sportowiec. Pamiętaj, aby podczas wyboru fizjoterapeuty upewnić się, czy faktycznie dojeżdża w okolice adresu Twojego zamieszkania. Niektórzy fizjoterapeuci mogą mieć ograniczony zasięg.
Jak przygotować się do fizjoterapii domowej?
Jeśli pacjent posiada dokumentację medyczną, to powinien ją przygotować przed przyjazdem fizjoterapeuty do domu. To zdecydowanie ułatwi wywiad, który jest prowadzony na pierwszej wizycie domowej, żeby rozpoznać problem. Rzecz jasna nic złego się nie stanie w sytuacji, gdy pacjent nie posiada żadnej dokumentacji. Następnie po wywiadzie i ocenie stanu ruchomości przeprowadzana jest terapia próbna oraz dostarczane są cenne wskazówki i zalecenia. Dzięki temu pacjent i opiekun są poinstruowani, jak zmienić styl życia, by znacznie usprawnić jego funkcjonowanie w swoim środowisku.
Na czym polega fizjoterapia z dojazdem do domu?
Dom pacjenta nie musi być w żaden sposób przygotowany i wyposażony w specjalistycznego rodzaju sprzęt. Wynika to z tego, że fizjoterapeuta przywozi na miejsce wszystkie potrzebne mu do pracy przedmioty fizjoterapeutyczne, które ułatwiają wykonywanie konkretnych ćwiczeń. Co więcej, posiada przenośny stół do fizjoterapii, zapewniający komfort i bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Warto zaznaczyć, że sprzęt jest dokładnie dezynfekowany po każdym pacjencie, co zapewnia wysoką higienę zabiegów rehabilitacyjnych oraz sterylność.
Fizjoterapeuci w ramach kompleksowej fizjoterapii z dojazdem do domu oferują usługi w zakresie fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i indywidualny plan ćwiczeń. Mogą także świadczyć podstawowe zabiegi fizykoterapeutyczne, takie jak elektroterapię, laser, ultradźwięki i światłolecznictowo. Poza tym, starają się ćwiczyć z pacjentami i ich opiekunami strategię radzenia sobie w danym otoczeniu, w celu uzyskania większej samodzielności.
Fizjoterapia – najnowsze artykuły i porady
- Dlaczego powinno się wykonać analizę składu masy ciała?
- Na czym polega klawiterapia i jak działa na zdrowie?
- Dlaczego masaż relaksuje? Dlaczego relaks jest ważny dla ciała?
- Czym różni się masaż leczniczy od masażu klasycznego lub relaksacyjnego?
- Masaż kręgosłupa – lecznicza technika masażu
- Jak masaż działa na zdrowie i kondycję psychiczną?
- Na czym polega medyczny trening terapeutyczny?
- Kim jest trener medyczny?
Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin:
- Damian Stucki
Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie. - Rafał Antczak
Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem. - Katarzyna Błaszczyk
Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. - Wojciech Horba
Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii – absolwent PUM. - Magdalena Białas
Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu. - Natalia Rudnicka
Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. - Marek Skawiński
Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi:
- Osteopata
- Terapia neurotaktylna,
- Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp u dzieci,
- NDT Bobath,
- Terapia czaszkowo-krzyżowa,
- Terapia manualna,
- Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych,
- Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży,
- Analiza składu masy ciała,
- Komputerowe badanie stóp,
- Kinesiotaping,
- Masaż sportowy,
- Masaż relaksacyjny,
- Diatermia,
- Suche igłowanie,
- Klawiterapia.