Rehabilitacja w domu pacjenta. Dla kogo zabiegi w warunkach domowych?

Rehabilitacja w domu to wygoda dla pacjenta. Często potrzeba jej wykonywania wynika z braku możliwości przemieszczania się osoby korzystającej z usług rehabilitanta. Czy wiesz, na czym polegają zasady fizjoterapii w warunkach domowych, jak ona przebiega i kto może z niej skorzystać? Sprawdź, czy kwalifikujesz się do rehabilitacji domowej. 

Rehabilitacja domowa na NFZ

Rehabilitacja jest konieczna dla osób, których stan zdrowia nie pozwala na komfortowe, samodzielne życie. Chociaż większość pacjentów udaje się na rehabilitację do gabinetu specjalisty, istnieje również możliwość skorzystania z pomocy w zaciszu domowym. Na taką opcję można liczyć również korzystając z rehabilitacji w ramach NFZ. Aby mieć pewność, że możesz skorzystać z takiej formy rehabilitacji, powinieneś otrzymać od swojego lekarza adnotację, że możesz korzystać z takiej formy pomocy. Niestety rehabilitacja domowa na NFZ często ma ograniczenia czasowe: u większości pacjentów nie trwa dłużej, niż 4 tygodnie.

Kto może korzystać z rehabilitacji w domu?

Rehabilitacja w warunkach domowych przysługuje osobom, które nie mogą poruszać się samodzielnie lub wymaga to dużego wysiłku. Są to zwłaszcza pacjenci, borykający się z następującymi problemami:

 • ciężkie uszkodzenia centralnego układu nerwowego,
 • ogniskowe uszkodzenia mózgu,
 • uszkodzenia rdzenia kręgowego,
 • pacjenci po urazach nóg,
 • pacjenci w stanie wegetatywnym,
 • chorzy na Parkinsona, reumatoidalne zapalenie stawów, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu itp.

Jak wygląda fizjoterapia w domu pacjenta?

Rehabilitacja i fizjoterapia w domu pacjenta jest świetnym rozwiązaniem dla chorego. Wymaga indywidualnego podejścia, zwiększa chęć pacjenta do ćwiczeń i pozwala na zachowanie regularności wizyt. Rehabilitant przygotowuje się do wizyt wcześniej, przynosząc na każde zajęcia odpowiednie sprzęty, np. stoły do masażu, przybory do ćwiczeń, maty. Rezultaty rehabilitacji są widoczne już po kilku wizytach, natomiast zwykle największy efekt terapeutyczny uzyskuje się po kilku bądź kilkunastu tygodniach regularnych wizyt. Poza zmianą miejsca, rehabilitacja nie powinna zbytnio różnić się od tej, na którą można liczyć w gabinecie.

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Katarzyna Błaszczyk Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 • Wojciech Horba Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Magdalena Białas Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu.
 • Natalia Rudnicka Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.