Fizjoterapeuta wizyty domowe (co to jest fizjoterapia domowa?)

Wizyty domowe udzielane przez fizjoterapeutów to dziś jedna z podstawowych form terapii, która pomaga pacjentom radzić sobie z bólem, równowagą, mobilnością i funkcjami motorycznymi. Oferowane są przez liczne centra medyczne i gabinety lekarskie o wysokim standardzie wykonywania usług, dzięki czemu pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas na dojazdach, ale przede wszystkim zapewniają większe poczucie komfortu. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda profesjonalna wizyta fizjoterapeuty we własnym domu, zapoznaj się z poniższym artykułem na ten temat.

Fizjoterapia domowa dla każdego

Jak sama nazwa wskazuje jest to domowa wizyta świadczona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, która skierowana jest głównie do osób, mających problem z samodzielnym dojazdem do placówki medycznej. Oczywiście to nie jedyna grupa docelowa pacjentów, dla których stworzono ofertę fizjoterapii domowej. Inną grupę stanowią pacjenci w starszym wieku i osoby, nie czujące się komfortowo podczas rehabilitacji z innymi osobami na sali. Wobec tego fizjoterapeuci oferują swoje kompleksowe usługi naprawdę szerokiemu gronu społeczeństwa.

Różnica między fizjoterapią domową a stacjonarną

Fizjoterapia prowadzona w domu pacjenta różni się wyłącznie tym, że realizuje się ją w bezpiecznym, a zarazem przyjaznym w odbiorze otoczeniu, przez co wykonywanie zabiegów, masażu lub ćwiczeń jest znacznie przyjemniejsze dla osoby chorej. Mianowicie pacjent nie musi więcej czuć się nieswojo i stresować przed obcymi osobami w grupie rehabilitacyjnej. W efekcie podczas domowej wizyty chora osoba traktowana jest indywidualnie z pełnym zaangażowaniem i tą samą ilością poświęconej jej uwagi.

Zalety wizyty domowej udzielanej przez fizjoterapeutę

Już nie od dziś wiadomo, że indywidualne podejście do pacjenta przynosi zdecydowanie szybsze i lepsze efekty terapeutyczne. Jednak domowe wizyty przynoszą dodatkowe korzyści, które wpływają również na inne sfery życia – bezpieczeństwo, wygodę czy dobre samopoczucie.

Plan rehabilitacyjny jest stworzony w oparciu o potrzeby danego pacjenta i może zawierać różnorodne zabiegi fizykoterapeutyczne, ćwiczenia lub masaże. Podczas każdej kolejnej wizyty domowej fizjoterapeuta na bieżąco monitoruje efekty stosowanej terapii w oparciu o aktualny stan zdrowia chorego. Co więcej, śledzi każdy jego ruch w trakcie gimnastyki leczniczej, by w razie potrzeby móc poprawić technikę. 

Jakie zabiegi wykonywane są w ramach fizjoterapii domowej?

Fizjoterapeuta według wywiadu, badań i oceny stanu zdrowia przeprowadzonej na pierwszej wizycie w domu, ustala wraz z pacjentem pełny zakres działań w ramach fizjoterapii. Fizjoterapia domowa zazwyczaj opiera się na kilku zabiegach fizykoterapeutycznych i masażu lub ćwiczeniach, idealnie uzupełniających plan terapii.

Rzecz jasna nie wszystkie zabiegi w zakresie fizjoterapii są dostępne do przeprowadzenia w warunkach domowych. Jednak większość z nich można z łatwością zastosować w domu pacjenta, w tym kompleksową terapię manualną, neurotaktylną, czaszkowo-krzyżową, osteopatię, kinezyterapię czy rehabilitację stawów skroniowo-żuchwowych.

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak 
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Katarzyna Błaszczyk
  Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Magdalena Białas
  Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu.
 • Natalia Raj
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.