Rehabilitacja i fizjoterapia » Porady z fizjoterapii » Dla kogo przeznaczona jest fizjoterapia domowa?

Jakie osoby są kierowane na fizjoterapię domową?

W dzisiejszych czasach z łatwością można otrzymać pomoc w zakresie fizjoterapii i rehabilitacji we własnym domu. Mianowicie wystarczy tylko znaleźć odpowiednią placówkę, która realizuje wyznaczone usługi w warunkach domowych, bądź otrzyma się bezpośrednio skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego na leczenie. 

Niestety zdobycie skierowania może nie być takie łatwe, a sam proces przeciągnie się zanim otrzymamy odpowiednią pomoc. 

Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest dziś wzięcie sprawy w swoje ręce, by znaleźć prywatny gabinet, który zajmuje się tego rodzaju wizytami domowymi na co dzień.

Dla kogo stworzono ofertę fizjoterapii/rehabilitacji domowej?

Długie zwlekanie z podjęciem jakiegokolwiek działania związanego z leczeniem występujących dolegliwości prowadzi do rozwinięcia się poważniejszych schorzeń, które będą utrudniać codzienne funkcjonowanie. 

Dlatego też ból głowy, szyi, kręgosłupa czy kończyn podczas poruszania się nie powinien być ignorowany, lecz zgłoszony wykwalifikowanemu terapeucie z dziedziny fizjoterapii. Z jego wiedzą na temat anatomii ludzkiego ciała i umiejętnościami będzie w stanie oddziaływać na różne układy, w tym nerwowy, krwionośny, limfatyczny czy mięśniowo-szkieletowy.

W związku z powyższym, wizyta domowa świadczona przez fizjoterapeutę jest skierowana dla większości osób, które odczuwają ból przy zwykłym poruszaniu się. 

Mogą z niej skorzystać zarówno pacjenci mający trudności w dotarciu samodzielnie do placówki medycznej, niedysponujący wystarczającą ilością wolnego czasu przez pracę, jak i odczuwający ból o mniejszym lub mocniejszym nasileniu.

Jeśli chodzi o konkretne dolegliwości i objawy, które wskazują na potrzebę odbycia fizjoterapii/rehabilitacji domowej przez pacjenta to są to wszelkie dysfunkcje narządu ruchu, wady postawy, uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia funkcji motorycznych, określone choroby przewlekłe, zwyrodnienia, kontuzje i urazy kończyn dolnych oraz stany pooperacyjne i pozabiegowe.

Dlaczego warto zdecydować się na fizjoterapię domową?

Zatem fizjoterapia z dojazdem do domu pacjenta stanowi wygodną formę leczenia dla osób starszych i młodszych. Osoby starsze mogą bez problemu otrzymać pomoc nie musząc męczyć się w transporcie, stresować ani prosząc o opiekę osób trzecich. 

Z kolei młodsze nie tracą cennego czasu na dojazdy i nie muszą składać specjalnego wniosku o dni wolne w pracy, gdyż ustalą z terapeutą dogodny dla siebie termin.

To jednak nie wszystkie zalety fizjoterapii/rehabilitacji domowej! Największym atutem jest indywidualne spotkanie z fizjoterapeutą, który poświęca całą uwagę jednemu pacjentowi. W trakcie całego spotkania fizjoterapeuta instruuje i bacznie przygląda się efektom prac swojego pacjenta, dzięki czemu może w każdej chwili zmienić jego plan terapii, gdy zauważy, że dana metoda przynosi większe lub mniejsze skutki. 

Poza tym, wizyta domowa jest prywatna i objęta obowiązkiem dochowania poufności, więc każda osoba czuje się bezpiecznie. Z kolei znane środowisko jakim jest dom sprawia, że każdy czuje się swobodnie i nie stresuje się kontaktem z innymi osobami, będącymi w tym samym czasie w placówce medycznej.

Nasi specjaliści od rehabilitacji domowej:

  • Damian Stucki
    Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
  • Rafał Antczak
    Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem. 
  • Wojciech Horba
    Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
  • Marek Skawiński
    Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: