Jakie zabiegi realizuje się podczas wizyt domowych fizjoterapeutów?

Jakość wykonywanych zabiegów fizjoterapeutycznych podczas wizyty domowej jest identyczna, jak tych w trybie stacjonarnym w placówkach medycznych. Prowadzone są one przez takiego samego wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności do poprawy szeregu schorzeń związanych z różnymi układami ciała człowieka. Dowiedz się zatem, jakie dokładnie zabiegi oferują fizjoterapeuci podczas wizyt domowych.

Co obejmuje fizjoterapia domowa?

Fizjoterapia z dojazdem do pacjenta to bardzo wygodna forma leczenia, która umożliwia szybko podjąć skuteczną terapię dla osób z ograniczoną ruchomością. Dzięki niej osoby oszczędzają czas, nie stresują się i nie odczuwają trudnego do zniesienia bólu, podczas korzystania z transportu do punktu stacjonarnego.

W zależności od stanu pacjenta fizjoterapeuta może ułożyć plan rehabilitacji oparty o kinezyterapię, terapię manualną, czy masaże lecznicze. Wymienione metody leczenia różnią się od siebie sposobem oddziaływania na wybrany obszar zabiegowy, gdzie odczuwalny jest silny dyskomfort.  

Metody leczenia wykorzystywane w trakcie rehabilitacji domowej

Kinezyterapia – to najprościej mówiąc leczenie ruchem. W tej metodzie wizyta domowa opiera się głównie na wykonywaniu przez pacjentów ćwiczeń według instrukcji fizjoterapeuty. Odpowiednia gimnastyka lecznicza dostosowana do indywidualnych potrzeb i niesprawności pacjenta skutecznie pomaga wrócić do jego pełnej sprawności fizycznej, jak i zwiększyć zakres ruchu w stawach.

Terapia manualna – to nieinwazyjna metoda leczenia, która opiera się na wykorzystaniu wybranych technik masażu, stratchingu mięśni i manipulacji stawów. Zakłada ona holistyczne podejście do pacjenta, czyli znalezienia przyczyny występującej dolegliwości i usunięcia jej, by przywrócić utraconą równowagę ciała i ducha. Podczas indywidualnej terapii manualnej w domu fizjoterapeuta umiejętnie uciska tkanki miękkie w pobliżu chorego miejsca.

Masaże – mogą stanowić zarówno osobną formę leczenia dysfunkcji zewnętrznych/wewnętrznych, jak i doskonale uzupełniać zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach domowych. Fizjoterapeuta dobierając odpowiednią technikę i rodzaj masażu może wywierać bezpośredni wpływ nie tylko na wyznaczone miejsce, w którym występuje dyskomfort, ale także cały organizm. W efekcie masaż zapobiega wielu chorobom ciała i ducha.

Lista zabiegów wykonywanych w ramach fizjoterapii domowej

Jeśli chodzi o dokładną listę zabiegów z zakresu fizjoterapii w domu, to dzielimy je na między innymi na:

 • kinezyterapię,
 • terapię manualną,
 • masaż,
 • osteopatię,
 • rehabilitację stawów skroniowo-żuchwowych,
 • terapię neurotaktylną,
 • terapię czaszkowo-krzyżową,
 • klawiterapię,
 • akupunkturę,
 • suche igłowanie.

Każdy z nich różni się wykorzystywaną techniką, obejmującą wyznaczony obszar zabiegowy. To jaki zabieg będzie stosowany podczas umówionych wizyt domowych zależy od fizjoterapeuty, który ułoży cały plan rehabilitacji pod kątem oceny ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Nasi specjaliści fizjoterapia Szczecin: 

 • Damian Stucki
  Dyplomowany Osteopata, absolwent Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii oraz Fizjoterapeuta – absolwent PUM w Szczecinie.
 • Rafał Antczak 
  Osteopata – Absolwent Europejskiej Szkoły Osteopatii ESO w Boxley oraz dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny z 10-letnim stażem.
 • Katarzyna Błaszczyk
  Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
 • Wojciech Horba
  Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
 • Magdalena Białas
  Magister Fizjoterapii, absolwentka PUM. Ukończyła studia podyplomowe na WSEiT w Poznaniu.
 • Natalia Raj
  Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
 • Marek Skawiński
  Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy z pacjentami kładzie duży nacisk na praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.