Czy każdy może zapisać się na masaż leczniczy?

Masaż leczniczy stanowi dziś jedną z ulubionych form terapii uzupełniających proces leczenia, w tym przede wszystkim rehabilitację. Wynika to z tego, że opiera swoje działanie na wybranych technikach fizjoterapeutycznych i masażu klasycznego, dzięki czemu ma on wyjątkowe korzyści prozdrowotne, które znacznie przyspieszają powrót pacjenta do pełnej sprawności fizycznej i nie tylko. Masaż leczniczy przynosi bowiem ulgę w bólu, odpręża, koi zmęczony umysł i wprowadza w pozytywny stan. Sprawdź, zatem czy każdy może skorzystać z tego typu zabiegu i na czym on polega.

Jakie techniki wyróżniają masaż leczniczy od innych masaży?

Jak już wspomnieliśmy masaż leczniczy to zupełnie inna forma masażu, która nie tylko wykorzystuje podstawowe techniki głaskania, uciskania, rozcierania i ugniatania, ale też umiejętności z dziedziny fizjoterapii. Zazwyczaj opiera się na terapii manualnej, na skutek czego nacisk jest kładziony na leczenie przyczyny a nie samym objawów. W tym celu wykwalifikowani terapeuci stosują bezpieczną strategię rehabilitacji oraz techniki stawów obwodowych i stawów kręgosłupa. Należą do niej między innymi holistyczne metody, pomagające dotrzeć do źródła problemu w naturalny sposób np. poprzez ucisk tkanek miękkich na wybranych partiach ciała.

Na jakie problemy pomoże masaż leczniczy?

Tego rodzaju masaż jest polecany każdemu, kto boryka się ze schorzeniami i bólami kręgosłupa, chorobami układu nerwowego (zapalenia, nerwobóle, porażenia i niedowłady), zwyrodnieniami, zaburzeniami układu krążenia, bliznami i zrostami pooperacyjnymi, stanami pourazowymi, kontuzjami, zanikami lub niedowładami mięśniowymi. Będzie on doskonale wpływać na dobrostan całego ciała, w tym silnie działać przeciwbólowo przynosząc lepsze rezultaty, niż środki farmaceutyczne.

Oprócz tego masaż leczniczy będzie dodatkowo niezawodnie odprężać i relaksować osoby, które przebywają w ciągłym stresie, mają złe samopoczucie oraz są po intensywnym wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania do masażu leczniczego

Niestety nie każdy pacjent może bezpiecznie poddać się takiemu zabiegowi, gdyż istnieje szereg przeciwwskazań, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Dlatego zanim zdecydujemy się na masaż leczniczy, należy wykluczyć następujące przeciwwskazania do jego wykonania:

  • choroby nowotworowe,
  • ciąża,
  • okres menstruacji u kobiet,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • gorączka,
  • żylaki,
  • zakrzepica żył,
  • schorzenia i zmiany na skórze np. wypryski, pęcherze, opryszczka, grzybica, egzema czy łuszczyca,
  • przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegu,
  • choroby zakaźne.

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.