Jak wygląda masaż relaksacyjny? Sprawdzamy, czego możesz się spodziewać

Jak wygląda masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest uwielbiany przez większość osób, które go doświadczyły. Nic dziwnego: ciężko znaleźć inny zabieg, który jest równie przyjemny. Efekty masażu relaksacyjnego przyciągają do gabinetów całą rzeszę pacjentów, poszukujących odprężenia. Sprawdziliśmy, jak wygląda zabieg masażu relaksacyjnego od kuchni.

Masaż relaksacyjny – czego się spodziewać?

Masaże relaksacyjne mogą przybierać różne formy. Klienci uwielbiają zarówno jego klasyczne wersje, jak i te urozmaicone. Klasyczny masaż relaksacyjny polega na masowaniu ciała przy wykorzystaniu specjalistycznych technik. Ruchy są powolne, ale zdecydowane. Aby wykonać dobry masaż relaksacyjny, fizjoterapeuta korzysta z następujących ruchów:

  • wyciskanie (chwytanie ciała, a następnie uciskanie go obiema rękoma),
  • uderzanie (technika uderzania ciała krawędzią dłoni),
  • głaskanie (technika rozpoczynająca i kończąca zabieg – wolny, rozluźniający ruch, przygotowujący ciało do intensywniejszych technik),
  • ugniatanie (chwytanie skóry i delikatne naciąganie jej).

Masaż zaczyna się zwykle głaskaniem określonej partii ciała. Następnie masażysta ugniata ciało, co pozwala na dobre ukrwienie i odżywienie masowanej części. Rozcieranie zmniejsza obrzęki, a oklepywanie dodatkowo zwiększa ukrwienie. Pod koniec zabiegu ciało jest ponownie głaskane, aby je uspokoić i zrelaksować.

Masaże jako zabiegi relaksujące
Masaż relaksacyjny jest dobry dla ciała i lepszego samopoczucia

Dobry masaż relaksacyjny pozwala na osiągnięcie szeregu dodatkowych korzyści: ujędrnienie ciała, uspokojenie układu nerwowego, wzmocnienie mięśni, usprawnienie krążenia i likwidacja tkanki tłuszczowej. Masaże wykonywane przez osobę doświadczoną mogą dać znakomite efekty terapeutyczne, zniwelować stres i napięcie całego ciała.  

Rodzaje masaży relaksacyjnych

Wybór masaży relaksacyjnych jest duży: każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele oryginalnych zabiegów z pewnością docenią:

  • masaż z użyciem gorących kamieni (zabieg, często w połączeniu z aromatycznymi olejkami, zmniejsza napięcie nerwowe i minimalizuje bóle mięśniowe. Kamienie są układane w ośrodkach energii zwanych czakrami),
  • masaż z użyciem płynnej czekolady (czekolada, jej struktura i zapach wpływają relaksacyjnie i odprężająco na organizm. Płynna czekolada dodatkowo nawilża i odżywia skórę, a antyoksydanty zawarte w miksturze potrafią skutecznie odmłodzić skórę),
  • masaż Lomi Lomi (hawajski, odprężający masaż, łączący elementy tańca z delikatnym naciskiem przedramion masażysty),
  • masaż ciepłymi olejami (wyjątkowo przyjemny masaż relaksacyjny, oparty na aromatycznych, odżywczych olejach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta).

Nasi masażyści w Szczecinie: 

  • Wojciech Horba Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie oraz magister fzjoterapii –  absolwent PUM.
  • Natalia Rudnicka Magister fizjoterapii, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
W ramach fizjoterapii i rehabilitacji wykonujemy w mieście Szczecin następujące usługi: 

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.