Dlaczego masaż relaksuje? Dlaczego relaks jest ważny dla ciała?

Wpływ masażu relaksacyjnego na psychikę

Właściwie wykonany masaż wpływa na zdrowie całego ciała, w tym także psychikę. Dzieje się tak dlatego, że podczas masażu stymulowany jest układ nerwowy, a szczególnie jego przewodnictwo. Dzięki temu pacjent z łatwością relaksuje się i odpręża.

Najsilniejszy wpływ na zdrowie psychiczne ma masaż relaksacyjny, ponieważ jego delikatne ruchy pocierania czy głaskania pozwalają ukoić nerwy, zmniejszyć odczuwanie przewlekłego stresu i poprawić nastrój pacjenta.

Masażyści w trakcie masowania używają różnego typu balsamów, wosków, olejków eterycznych, urządzeń masujących czy nawet muzyki, aby spotęgować doznania. W ten sposób pacjent po masażu czuje się całkowicie odprężony i pełen pozytywnej energii. Wszystko zatem przemawia za tym, że może być wykorzystany jako wsparcie leczenia chorób psychicznych i depresji.

Masaż relaksacyjny to forma relaksującego masażu

Masaż relaksacyjny – to szczególna forma masażu przeznaczona dla osób, które w ciągu dnia zmagają się z dużym stresem. Pomaga on rozładować całe napięcie, zmniejszyć stres i uspokoić organizm. Jego głównym celem jest pobudzenie mięśni, skóry, układu krążenia a przede wszystkim ukoić układ nerwowy.

W efekcie masaż relaksacyjny pomaga uzyskać pełne odprężenie fizyczne i psychiczne. Łagodne techniki masażu i odpowiednia atmosfera doskonale wspomagają w walce z bezsennością, stanami zmęczenia psychofizycznego, przy czym minimalizują stany lękowe, działają przeciwbólowo, wyciszają organizm i dodają energii.

Dobry masaż relaksacyjny pozwala na osiągnięcie szeregu dodatkowych korzyści: ujędrnienie ciała, uspokojenie układu nerwowego, wzmocnienie mięśni, usprawnienie krążenia i likwidacja tkanki tłuszczowej. Masaże wykonywane przez osobę doświadczoną mogą dać znakomite efekty terapeutyczne, zniwelować stres i napięcie całego ciała.

Masaże jako zabiegi relaksujące
Masaż relaksacyjny jest dobry dla ciała i lepszego samopoczucia

Masaż relaksacyjny to remedium na dolegliwości związane ze stresem i przepracowaniem. Zabieg jest jednym z delikatniejszych masaży – jego celem jest uspokojenie i rozluźnienie całego ciała, a spokojna atmosfera jest tu bardzo pomocna.

Polecają go zarówno fizjoterapeuci, jak i psychologowie – to doskonałe wsparcie dla osób przemęczonych i cierpiących na zaburzenia nerwicowe. Warto jednak pamiętać, że masaż może być jedynie uzupełnieniem terapii dla osób, chorujących na depresję lub nerwicę.

Rodzaje masaży relaksacyjnych

Wybór masaży relaksacyjnych jest duży: każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele oryginalnych zabiegów z pewnością docenią:

  • masaż z użyciem gorących kamieni (zabieg, często w połączeniu z aromatycznymi olejkami, zmniejsza napięcie nerwowe i minimalizuje bóle mięśniowe. Kamienie są układane w ośrodkach energii zwanych czakrami),
  • masaż z użyciem płynnej czekolady (czekolada, jej struktura i zapach wpływają relaksacyjnie i odprężająco na organizm. Płynna czekolada dodatkowo nawilża i odżywia skórę, a antyoksydanty zawarte w miksturze potrafią skutecznie odmłodzić skórę),
  • masaż Lomi Lomi (hawajski, odprężający masaż, łączący elementy tańca z delikatnym naciskiem przedramion masażysty),
  • masaż ciepłymi olejami (wyjątkowo przyjemny masaż relaksacyjny, oparty na aromatycznych, odżywczych olejach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta).

Perfekcyjny masaż relaksacyjny sprawia, że czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Ciało gromadzi w sobie napięcia, które znikają dzięki wprawnym dłoniom masażysty, co pozytywnie wpływa na zdrowie całego organizmu i kondycję psychiczną.

Jeśli szukasz masażu, który Cię zrelaksuje i rozluźni, powinieneś zainteresować się zwłaszcza dwoma rodzajami zabiegów: masażem relaksacyjnym i masażem klasycznym. Podpowiadamy, czym różnią się poszczególne masaże i jakie przynoszą efekty.

Drenaż limfatyczny Szczecin
Fizjoterapia i rehabilitacja

Czy przebyłeś uraz, po którym ciężko wrócić do normalnego życia?
Twoim zajęciom towarzyszy nieprzyjemny ból i dyskomfort?
Fizjoterapia to skuteczny sposób na powrót do zdrowia.